مقالات آموزشی

استعدادیابی در اسکیت

استعدادیابی در اسکیت

یکی از دغدغه های افراد، استعدادیابی و شناسایی مهارت های آن هاست. هر انسانی استعداد های ذاتی منحصر به فردی دارد که اگر آن هارا شناسایی کند می‌تواند در مسیر درست گام بردارد. استعدادیابی در اسکیت فرآیندی است علمی و هدفمند که در آن کودکان و نوجوانان طی برخی آزمون ها و معیارهای استعدادیابی، سنجیده می‌شوند تا بتوان فرد مستعد در هر  رشته از اسکیت را انتخاب کرد.

استعدادیابی روندی است که در آن استعداد های درونی افراد که از زمان تولد در شخص نهفته، کشف و شکوفا می شود، یعنی هر فرد دارای توانایی هایی است که ذاتی است و با آن به دنیا می‌آید. در استعدادیابی ورزشی مانند رشته اسکیت، افراد با توجه به موارد و از جنبه های مختلف ارزیابی می‌شوند تا مشخص شود که آن ها در چه زمینه ای و کدام یک از رشته های اسکیت ، استعداد دارند و احتمال موفقیت در آن ها بیشتر است.

افرادی که در استعدادیابی اسکیت سواران نقش به سزایی دارند :

  1. مربی باتجربه اسکیت
  2. پزشک متخصص ورزشی
  3. متخصص بیومکانیک
  4. متخصص آسیب
  5. روانشناس ورزشی

آقای امیر طهرانی | تهرانی ، مربی آکادمی اسکیت، از جمله مربیان باتجربه و استعدادیاب در این رشته ورزشی می باشد که در دو سال پیاپی به عنوان رئیس کمیته استعدادیابی و نخبه پروری برگزیده شده است و ورزشکاران زیادی را به سمت رشته های مورد علاقه و مستعد آنان راهنمایی و هدایت کرده است.

استعدادیابی در اسکیت

کمیته استعدادیابی میان اسکیت آموزان مسابقاتی را برگزار می‌کند تا افراد مستعد انتخاب شوند و نکته حائز اهمیت در این مسابقات این است که لازم نیست حتما فرد مسابقه دهنده نفر اول باشد تا به عنوان استعداد شناخته شود، ممکن است یک مسابقه دهنده نفر چهارم باشد اما سرعت و پوزیشن مناسبی داشته باشد.

در طول دوره استعدادیابی تست های مختلفی از اسکیت سواران گرفته می‌شود که در آکادمی اسکیت طهرانی اسکیت آموزان می‌توانند با بهترین مربیان مهارت های ویژه ای را در این زمینه کسب کنند. ورزشکار انتخاب شده در مقایسه با سایر ورزشکاران به لحاظ جسمی، فیزیولوژیکی، روحی و روانی و مهارتی از  شرایط بهتری برخوردار هستند که پس از انتخاب توسط مربیان خود به صورت حرفه ای آموزش می‌بینند.

استعدادیابی در اسکیت به عوامل متعددی بستگی دارد , عواملی که میتواند در آینده کودکان و نوجوانان تاثیر به سزایی داشته باشد، از جمله: سلامت بدنی اسکیت آموز، تمرین، تغذیه مناسب، فراهم کردن شرایط محیطی و امکانات سالم برای تمرین مانند اسکیت مناسب، مربیان حرفه ای و با تجربه.

در نتیجه خانواده ها باید از زمان کودکی به علاقه و استعداد فرزند خود توجه بیشتری داشته باشند و شرایط را برای آن ها مهیا سازند. یکی از مواردی که در پیشرفت کودکان در این رشته نقش بسزایی دارد خرید اسکیت استاندارد می باشد، پس حتما از فروشگاه اسکیت طهرانی بازدید کنید تا با انواع این محصولات اورجینال آشنا شوید.

استعدادیابی در اسکیت

مزایای استعداد یابی در اسکیت به شرح زیر است:

  • سرعت بیشتر در پیشرفت
  • صرفه جویی بالا در وقت و هزینه خانواده ها
  • پیشگیری و جلوگیری از سرخوردگی کودکان
  • بالا رفتن اعتماد به نفس در ورزشکاران در زمان تمرین
  • حفظ انگیزه ورزشکار

یکی از مزیت های استعدادیابی به موقع کودکان، زمان بیشتر برای رشد استعدادها و به ثمر رساندن آن می باشد که به این صورت فرزندان شما فرصت بیشتری برای حضور در رشته های تخصصی و پیشرفت در آن و کسب موقعیت و جایگاهی مناسب در دنیای اسکیت دارند.

وقتی استعداد های کودک کشف شود زمینه رشد و پرورش آن ها فراهم می‌شود و در نتیجه اعتماد به نفس و عزت نفس کودک افزایش می‌یابد و برای آینده اش هدفی تعیین می‌کند. والدین نقش مهمی در کشف استعداد فرزدندان خود دارند.

اموزش استعدادیابی اسکیت

اسکیت آموزان میتوانند در آکادمی اسکیت طهرانی در دوره های مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته ثبت نام کنند و در محیطی شاد و پر انرژی با بهترین و با تجربه ترین مربیان مهارت های ویژه ای را در این زمینه کسب کرده که علاوه بر یادگیری یک رشته ورزشی، به یک مهارت نیز دست پیدا می کنند. برای ارتباط سریع با مربیان، از قسمت سمت چپ، بر روی آیکون واتساپ کلیک کرده و با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *