مقالات آموزشی

کاربرد حرکت های اسکیت چیست؟

کاربرد حرکت های اسکیت چیست؟

کاربرد حرکت های اسکیت چیست؟ یکی از سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید این است که میخواهند بدانند چرا باید این حرکت ها را آموزش ببینیم و یادگیری آن چه فایده‌ ای دارد؟ برای درک بهتر این موضوع، با یک مثال شروع میکنیم. حرکت های اسکیت شبیه به حروف الفبا است، شاید این حرکات در نگاه اول و به تنهایی معنایی نداشته باشند، اما زمانی که آن را به طور صحیح فرا میگیریم میتوانیم به کمک آن یک کلمه بنویسیم، و بعد از یادگیری نوشتن کلمه، میتوان با آن یک جمله ساخت.

حرکت های اسکیت نیز از این قاعده مستثنی نیست، و تک تک این حرکت ها مهم و تاثیرگذار هستند که در انواع رشته های اسکیت مانند رشته های اسکیت سرعت، اسکیت نمایشی، اسکیت هاکی، فری استایل و… می توان از آن استفاده کرد.

 

پیشنهاد ما: مقاله ی معرفی رشته های تخصصی اسکیت را مطالعه کنید تا با انواع این رشته های جذاب آشنا شوید.

 

کاربرد حرکت های اسکیت چیست؟

 

اسکیت صرفا یک سرگرمی نیست!

یکی از مواردی که وجود دارد این است که به دلیل ناآگاهی بسیاری از افراد، اینگونه تصور می شود که اسکیت صرفا یک سرگرمی و بازی است که فقط برای گذراندن اوقات فراغت و یا تفریح از آن استفاده می شود و به همین دلیل بدون اطلاع کافی، به سمت خرید اسکیت می روند، در صورتی که اینگونه نیست و اسکیت به عنوان یکی از رشته های ورزشی شناخته می شود و مانند تمام رشته های ورزشی دارای یک چارت آموزشی می‌باشد که زیر نظر فدراسیون اسکیت می باشد و مربیان موظف اند این حرکت ها را در کلاس اسکیت به ورزشکاران این رشته، آموزش دهند.

 

برای یاد گرفتن آسان یک حرکت، احتیاج به یادگرفتن پیشنیاز های آن می باشد، پس اگر در چند جلسه حرکتی که مربی به فرزند شما آموزش می دهد شبیه به حرکت های قبلی بوده، به این معنی نیست که مربی، آموزش جدیدی به فرزند شما نداده بلکه علت این است که او پله پله این آموزش را یاد میگیرد. به عنوان مثال، برای یادگیری حرکت هفتی هشتی از عقب که ممکن است برای بسیاری از کودکان سخت باشد، ما در چند مرحله چند این حرکت را به آنان آموزش می دهیم:

  1. جامپ بک.
  2. سرخوردن از عقب.
  3. راه رفتن از عقب.
  4. هفتی هشتی از عقب.
  5. ترمز هشت از عقب.

 

پس از یادگیری مرحله به مرحله، آن را ترکیب کرده و به صورت یک حرکت کامل به نام جامپ بک، هفتی هشتی از عقب و در انتها ترمز هشت درمی آید. حالا فایده‌ی این حرکت چیست؟

گاهی اوقات لازم است علاوه بر اسکیت کردن به سمت جلو، به سمت عقب هم اسکیت کنیم، شما میتوانید از این حرکت استفاده کنید و با یادگرفتن ترمز هشت از عقب، اسکیت را از حرکت نگهدارید درغیر اینصورت احتمال زمین خوردن یا برخورد با اشخاص یا… وجود دارد.

 

کاربرد حرکت های اسکیت چیست؟

از جمله فایده ی حرکت های اسکیت این است که یادگیری این حرکت ها زمانی خودشان را نشان میدهند که ورزشکاران رشته اسکیت در هر سه دوره‌ی مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته شرکت کرده و پس از گذراندن این دوره‌ها با نظر مربی، انتخاب رشته کرده و در رشته های تخصصی اسکیت از این حرکت ها استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *