مقالات آموزشی

آسیب به پا با اسکیت غیر استاندارد

آسیب به پا با اسکیت غیر استاندارد

آسیب به پا با اسکیت غیر استاندارد یکی از شایع ترین مواردی است که بین ورزشکارانی که در رشته اسکیت فعالیت میکنند شایع می باشد که علت آن خرید اسکیت غیر استاندارد می باشد. بسیاری از افرادی که خودشان نسبت به خرید اسکیت اقدام می کنند از اهمیت انتخاب صحیح آن آگاهی ندارند و صرفا با دیدن ظاهر زیبا یا قیمت پایین یک اسکیت، مجذوب آن می شوند که پس از چند بار استفاده متوجه این تفاوت کیفیت می شوند که این تفاوت ها و ایجاد آسیب در نهایت برای شما منجر به آسیب به پای کودکان و خرید اسکیت مجدد می شود پس قبل از خرید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا از خرید مجدد و ضرر مالی جلوگیری کنید.

نکته دیگری که قبل از خرید باید به آن توجه کرد، مشورت با مربی اسکیت است تا بهترین گزینه را به شما معرفی کند، با توجه به این که این مورد را بار ها بسیاری از مربیان به خانواده ها عارض می شوند اما باز هم به این مورد توجه ای نمی شود و زمانی که فرزندشان برای شرکت در کلاس حاضر می شود مشاهده می کنیم که یک اسکیت نامرغوب خریداری کرده اند.

 

نامناسب ترین اسکیت موجود در بازار

اگر بخواهیم یکی از غیر استانداردترین اسکیت ها را به شما معرفی کنیم میتوان به اسکیت استریت رانر | street runner اشاره کرد، این اسکیت دارای بدنه بسیار ضعیف می باشد که به طور حتم پای کودکان را به سمت داخل یا خارج خم می کند که باعث آسیب به پا با اسکیت غیر استاندارد می شود، این اسکیت دارای رنگ های صورتی، قرمز و آبی می باشد و با داشتن یک چرخ چراغ دار در جلوی آن کودکان زیادی را به خود جذب کرده است، همچنین این اسکیت دارای لوازم ایمنی کاملا غیراستاندارد می باشد که هیچ ایمنی برای فرزند شما ندارد چرا که از جنس و مواد بسیار ضعیفی ساخته شده است.

آسیب به پا با اسکیت غیر استاندارد

 

مهم ترین نکته ای که هر فردی قبل از خرید اسکیت بچه گانه و بزرگسال باید به آن توجه کرد، کیفیت ساخت و بدنه اسکیت ها می باشد، ما در مقاله تفاوت اسکیت استاندارد با اسکیت غیر استاندارد به شرح این تفاوت ها پرداخته ایم پس اگر قصد خرید اسکیت برای فرزندتان دارید حتما این مقاله را مطالعه کنید.

 

اسکیت غیر استاندارد چگونه به پا آسیب می زند؟

این دسته از اسکیت ها معمولا از جنس سافت با کیفیت بسیار ضعیف می باشند که دارای بدنه نرم یا ظاهری شبیه به کفش ورزشی دارد که به راحتی با فشار دادن آن، به سمت داخل خم می شود، استفاده از این نوع اسکیت ها یکی از اشتباه ترین انتخاب ها می باشد چرا که به دلیل بدنه نرم و ضعیف آن، پای کودکان به سمت داخل یا خارج متمایل می شود که منجر به آسیب پای کودکان به دلیل استفاده از این اسکیت های غیر استاندارد می شود.

بسیاری از افراد بر این باورند که اسکیت صرفا یک بازی و سرگرمی است به همین دلیل نسبت به خرید تجهیزات آن سختگیری نمی کنند، بلکه اسکیت یک ورزش حرفه ای محسوب می شود که با داشتن کفش اسکیت استاندارد می‌توان در این رشته به موفقیت های بسیار از جمله شرکت در مسابقات و همچنین قهرمانی دست یافت.

 

معایب استفاده از اسکیت غیر استاندارد

همانطور که گفتیم این دسته از اسکیت ها آسیب جبران ناپذیری برای شما ایجاد میکند که شایع ترین آن میتوان به پای ایکس، یا پای پرانتزی اشاره کرد. اسکیت های نامرغوب با خم کردن پای کودکان به سمت داخل یا خارج، باعث آسیب به مچ پای اسکیت سوار می شود که اگر استفاده از این اسکیت ها در طولانی مدت ادامه داشته باشد، درمان آن نیاز به پیگیری بالایی پیدا میکند.

بار ها پیش آمده که در کلاس های آموزش اسکیت به کسانی که از دسته از کفش اسکیت ها استفاده می کنند را مشاهده می کنیم که پای خود را به سمت داخل یا خارج خم می کنند و به وضوح می گویند که نمیتوانم پایم را درست در اسکیت قرار دهم!! حال یک سوال، آیا قیمت پایین این اسکیت ها ارزش آسیب دیدن و به خطر افتادن سلامتی فرزند شما را دارد؟

 

نتیجه گیری

برای شرکت در کلاس اسکیت علاوه بر پشتکار، احتیاج به یک کفش اسکیت استاندارد دارید تا از آسیب به پا و منصرف شدن از این ورزش جلوگیری کنید، داشتن تجهیزات مناسب در هر ورزش نه تنها به شما در یادگیری صحیح یک ورزش کمک می کند بلکه به علاقه شما نسبت به آن می افزاید، پس تا قبل از دیر شدن، نسبت به انتخاب مناسب اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *