مقالات آموزشی

تفاوت اسکیت سافت و هارد

اگر بخواهیم اسکیت ها را با توجه به جنس بدنه آن شناسایی کنیم اسکیت ها به دو گروه اسکیت سافت و اسکیت هارد تقسیم می شوند که هر کدام از آنان به انواع و کیفیت های مختلفی دسته بندی می شوند و با توجه به گروه سنی و جنسیت هر یک افراد می توانند از آن استفاده کنند، پا در مقاله تفاوت اسکیت سافت و هارد به بررسی این تفاوت ها می پردازیم تا کسانی که قصد خرید اسکیت دارند، انتخاب مناسبی داشته باشند.

 

اسکیت سافت چیست؟

بدنه اسکیت های سافت، ظاهری شبیه به کفش های ورزشی دارد که بر روی اسکیت قرار گرفته است. این گروه از کفش اسکیت دخترانه و پسرانه دارای بدنه نرم می باشد که از جنس های پارچه ای تولید می شوند، و گزینه مناسبی است برای کسانی که به دنبال یک محصول با وزن پایین هستند.

تفاوت اسکیت سافت و هارد

 

این گروه از محصولات صرفا زمانی برای خرید پیشنهاد می سوند که شما اسکیت سافت استاندارد را خریداری کنید، چرا که بسیاری از کفش اسکیت های موجود در بازار که از این جنس هستند دارای کیفیت بسیار پایین می باشند که پس از چند بار استفاده، متوجه نامناسب بودن جنس آن می شوید.

از جمله محصولات استاندارد که از این جنس می باشند میتوان به اسکیت فیلا مدل ایکس وان اشاره کرد. اسکیت سافت دارای مزایا و معایب متفاوتی می باشد که به آن می پردازیم:

 

مزایای خرید اسکیت سافت:

 1. وزن پایینی دارد و سبک است.
 2. ظاهری شبیه به کفش دارد و پا درون آن راحت است.
 3. با پوشیدن این کفش اسکیت ها مدت زمان بیشتری میتوانید اسکیت سواری کنید.
 4. با وجود منافذ باز بر روی بوت، پا درون آن حس خنکی دارد.

 

معایب اسکیت سافت:

 1. بوت های سبک این نوع از کفش اسکیت ها سبک می باشند و توانایی حفظ تعادل را دشوار می کند.
 2. این نوع از کفش اسکیت ها حمایت کمتری از مچ پای اسکیت سوار میکند.
 3. در دراز مدت و در صورت استفاده نادرست از کفش اسکیت سافت می تواند باعث آسیب به پا و خم شدن بدنه اسکیت شود.

 

اسکیت هارد چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست اسکیت های هارد یا سخت، بدنه ی محکمی دارند که از جنس های پلاستیک فشرده و… تولید می شوند. این گروه از کفش اسکیت ها طرفداران بسیار زیادی دارند که با تنوع مدل و رنگ های مختلف تولید می شوند. اگر بخواهیم به معرفی یکی از برند هایی که به تولید اسکیت هارد می پردازد میتوانیم از برند معتبر کفش اسکیت فلایینگ ایگل و همچنین کفش اسکیت رولربلید نام ببریم.

تفاوت اسکیت سافت و هارد

 

مزایای اسکیت هارد:

 1. از جمله تفاوت اسکیت سافت و هارد این است که اسکیت های هارد دارای بوت های سنگین تری هستند که مرکز ثقل بدن فرد را پایین تر نگه می دارد.
 2. ورزشکار با پوشیدن این نوع از اسکیت ها تعادل و ثبات بیشتری بر روی اسکیت دارد.
 3. جنس بدنه این نوع محصولات محکم تر هستند که باعث نگه داری محکم تر و حمایت بیشتر از مچ پا می شود.
 4. هارد یا سخت بودن این نوع کفش اسکیت ها، از پای اسکیت سوار در برابر ضربات و سطوح سخت محافظ بیشتری می کند.

 

معایب اسکیت هارد:

 1. بوت های اسکیت هارد به دلیل وزن بیشتر احتیاج به تلاش بیشتر ورزشکار دارد.
 2. به دلیل سختی و استحکام بالا، راحتی کمتری دارد.

 

خرید اسکیت سافت یا هارد؟ کدام گزینه مناسب تر است؟

حال که با تفاوت اسکیت سافت و هارد آشنا شدیم باید ببینیم که کدام یک از این کفش اسکیت ها برای ما مناسب تر است؟ اگر شما هم در خرید این دو مدل سردرگم هستید پس به موارد زیر توجه کنید:

اسکیت های سافت معمولا برای خانم ها و کسانی که وزن پایین تر و اندام لاغر تری، دارند مناسب است و کسانی دارای وزن بیشتری هستند، پیشنهاد می شود از اسکیت های هارد استفاده کنند.

اما این مورد کاملا دلبخواهی می باشد، چه بسا بسیاری از افراد از اسکیت سافت استفاده می کنند و عده ای دیگر به دلیل راحتی، اسکیت های هارد را برای خرید ترجیح می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *