راهنمای خرید فریم اسکیت سرعت از جمله مواردی است که در زمان خرید، نسبت به انتخاب آن باید نهایت دقت را به کار ببرید. در ابتدا به این پرسش میپردازیم که فریم چیست؟

فریم یا تیغه اسکیت یکی از اجزای اسکیت است که چرخ ها و بوت اسکیت به آن متصل می شود و وزن اسکیت سوار بر روی آن قرار داده می شود. در نگاه اول عموم افراد یا کسانی که به تازگی میخواهند در رشته اسکیت سرعت فعالیت کنند این گونه تصور می کنند که انتخاب فریم مورد مهمی نباشد و یا از تفاوت فریم ها آگاهی نداشته باشند.

در صورتی که این گونه نیست و هر فریم اسکیت با توجه به اندازه و کیفیت آن تفاوت های بسیار مهم و چشمگیری باهم دارند که اگر در هنگام خرید فریم اسکیت نسبت به آن توجه نشود پس از گذشت مدتی مجبور به خرید مجدد آن میشوید. در ادامه این مطالب شما را با ویژگی های فریم سرعت و نکات مهمی که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید آشنا میکنیم.

برای مشاهده فریم اسکیت استاندارد از فروشگاه اسکیت طهرانی وارد لینک شوید.

 

ویژگی های فریم اسکیت سرعت مناسب:

  • سبک بودن فریم سرعت:

با توجه به این که اسکیت سواران سرعت باید از چابکی و سرعت عمل بالایی برخوردار باشند، در عین حال اسکیت و فریم آن نیز باید سبک باشد تا نیاز به تلاش زیاد در حین حرکت نداشته باشد. سبک بودن فریم یکی از موارد مهمی است است که در هنگام خرید فریم اسکیت سرعت باید به آن توجه کنید چرا که سرعت عمل فرد در زمان حرکت بالاتر می رود! هرچه فریم سبک تر باشد ورزشکار آزادی عمل بیشتری دارد که این مورد برای اسکیت سواران سرعت از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

  • استحکام فریم سرعت:

یکی دیگر از ویژگی هایی که در مقاله راهنمای خرید اسکیت به آن اشاره می کنیم و یک فریم خوب باید از آن برخوردار باشد، استحکام و کیفیت بالای آن است. فریم اسکیت سرعت باید از کیفیت و استحکام بالایی برخوردار باشد تا بتواند وزن اسکیت سوار را تحمل کند و در حین تمرین و مسابقات شکسته نشود.


پیشنهاد ما: برای اطلاع از شرایط کلاس های آموزش اسکیت سرعت در شیراز وارد لینک شوید.


 

اندازه فریم اسکیت سرعت:

فریم های سرعت با توجه به اندازه و رشته های آن کاربرد متفاوتی دارند. با توجه به این که اسکیت سرعت دارای شاخه های متفاوتی است، که هر فرد باید با توجه به رشته ای که میخواهد در آن فعالیت کند فریم مناسب خود را خریداری کند. سرعت و استقامت از جمله رشته هایی است که افراد را به سمت خود جذب میکند که در ادامه فریم مناسب این رشته ها را معرفی میکنیم.

 

فریم چهار چرخ سرعت:

فریم چهار چرخ سرعت

همانطور که از اسم آن مشخص است فریم های چهار چرخ کشیده تر هستند که قابلیت اتصال 4چرخ با اندازه های یکسان و یا سه چرخ بزرگتر و یک چرخ کوچکتر و یا دو چرخ کوچکتر و دو چرخ بزرگتر دارد. فریم هایی که چرخ های آن با سایز یکسال هستند معمولا چرخ هایی با اندازه 90میلیمتر، 100میلیمتر و 110میلیمتر به آن متصل می شود.

 

فریم چهار چرخ با سایز متفاوت:

فریم اسکیت سرعت hilow

همچنین نمونه های دیگر این فریم ها قابلیت اتصال یک چرخ کوچکتر دارد که سیستم آن به طور مثال به شکل 110،100،110،110 می باشد. علاوه بر آن، نوعی دیگری از این فریم ها با چرخ های 110،100،100،110 می باشد که هر فرد باتوجه به یک سری فاکتورها نسبت به انتخاب آن اقدام کند.

توجه! فریم های رشته سرعت معمولا از نوع چهار چرخ هستند تا در زمان حرکت، شتاب و سرعت بیشتری را برای فرد ایجاد کند.

 

فریم سه چرخ سرعت:

فریم سه چرخ سرعت

فریم های سه چرخ نمونه ای دیگر از اجزای اسکیت است که معمولا با چرخ های بزرگتر متصل می شوند که اندازه های آن می تواند متغیر باشد. به طور مثال بعضی از فریم های اسکیت سه چرخ ، قابلیت اتصال 3چرخ 110 میل و 100 میل دارد که با توجه به مواردی که در ادامه به آن می پردازیم مورد انتخاب اسکیت سواران قرار میگیرد.

توجه! فریم هایی که برای رشته استقامت مورد استفاده قرار میگیرند معمولا از نوع فریم سه چرخ هستند.

این فریم ها با توجه به اندازه آن، راحتی بیشتری در حین حرکت از جمله در زمان استارت و کراسور زدن برای اسکیت سوار ایجاد میکند اما برخلاف فریم های مناسب رشته سرعت، سرعت کمتری برای اسکیت سوار ایجاد می کند.

 

نکات مهم در زمان خرید فریم اسکیت سرعت چهار چرخ

1- یکی از موارد مهمی که در زمان خرید فریم چهار چرخ باید به آن توجه کنید، اندازه آن است. همانطور که گفتیم این فریم ها قابلیت اتصال چرخ های 90، 100 و 110 میل دارند اما این اندازه ها برای همه مناسب و یکسان نیست! از جمله مواردی که انتخاب خرید را به چالش میکشد قد فرد و نحوه اسکیت کردن او است.

2- بهتر است افرادی که قد کوتاه تری دارند از چرخ های 90 میل و 100 میل استفاده کنند. علت آن متناسب بودن اندازه فریم با قد فرد است. زمانی که شما قد کوتاه تری داشته باشید، با فریم کوتاه تر سرعت عمل بهتری میتوانید داشته باشید تا زمانی که یک فریم کشیده پوشیده اید. این مورد را در زمان استارت زدن و کراسور بهتر میتوان درک کرد.

3- اما این موارد به این معنا نیست که کسانی که قد کوتاه تری دارند نمیتوانند از فریم چهار چرخ 110 میل یا 3چرخ 110 و یک چرخ 100 میل استفاده کنند!! میتوان برای این افراد استثنا هم قائل شد. همانطور که گفتیم نحوه اسکیت کردن افراد نیز میتواند در انتخاب فریم تاثیرگذار باشد. اگر اسکیت سوار در زمان تمرین، با این فریم ها راحت باشد مشکلی در اسکیت کردن او با این اندازه از فریم ها وجود ندارد.

توجه! برای اسکیت سواران حرفه ای که در مسابقات بسیاری شرکت می کنند، این تفاوت میلیمتری فریم ها میتواند برای آنان مهم و تاثیر گذار باشد. بعضی از فریم های اسکیت قابلیت اتصال دو چخ کوچکتر و دو چرخ بزرگتر دارد. به این مثال توجه کنید. 110،100،100،110 . این یک نمونه از اندازه فریم اسکیت سرعت است که بعضی از اسکیت سواران از آن استفاده میکنند.

 

قبل از خرید فریم اسکیت سرعت مشورت کنید:

همانطور که در زمان خرید اسکیت باید از کسانی که در این زمینه خبره هستند مشورت کنید و یا از فروشگاه های معتبر اسکیت نسبت به خرید اقدام کنید، توصیه می شود برای خرید فریم هم با مربیان حرفه ای که در این رشته فعالیت دارند و یا فروشندگانی که در زمینه اسکیت سرعت تخصص کافی دارند پرسوجو کنید تا خریدی مناسب با انتخابتان داشته باشید.

یک انتخاب شایسته به شما در ادامه راهی که قرار گرفته اید کمک میکند اما اگر محصول شما متناسب با خودتان نباشد علاوه بر نارضایتی که برای شما ایجاد میکند، از نظر اقتصادی نیز دچار ضرر می شوید. فروشگاه اسکیت طهرانی با داشتن مربی درجه دو رشته سرعت که سال ها در زمینه آموزش و فروش اسکیت های آموزشی و سرعت فعالیت میکند راهنمای شما عزیزان در این زمینه می باشد.

1 نظر در “راهنمای خرید فریم اسکیت سرعت

  1. صادق گفت:

    چه جالب🤔 توضیحات کامل و مفید بود ممنون.من میخواستم فریم اسکیت سرعت بخرم اما بین سه چرخ و چهارچرخ شک داشتم.ممنون که آگاهی میدید👌👌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
خانه
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من