مقالات آموزشی

لباس مناسب اسکیت کدام است؟

لباس مناسب اسکیت

قطعا زمانی که در کلاس اسکیت ثبت نام میکنید این سوال برایتان پیش می آید که لباس مناسب اسکیت چگونه است و یا برای اسکیت سواری چه لباسی بپوشیم؟ ما میخواهیم در این مقاله به این سوال پاسخ بدهیم تا برای شرکت در کلاس با پوشیدن یک لباس مناسب، بهتر بتوانید به تمرین بپردازید.

شاید بنظر بیاید برای اسکیت سواری احتیاجی به لباس مخصوصی نداشته باشید در حالی که اینگونه نیست، اسکیت نیز مانند سایر رشته های ورزشی، پوشش مختص خود را دارد که به آن لباس مخصوص اسکیت یا استرج می گویند که ورزشکار با پوشیدن آن، احساس راحتی بیشتری دارد و بهتر می تواند به تمرین بپردازد.

لباس اسکیت یا استرج های پسرانه پوششی جذب که دارای آستین و تا بالای زانو است، استرج های دخترانه به دو شکل می باشد، نمونه اول شبیه به مانتو که دارای شلوار است و نمونه دوم دارای آسین اما به صورت کوتاه تا بالای زانو است که باید از ساپورت و دامن ورزشی مخصوص اسفاده کنند. پوشیدن این لباس ها در زمان مسابقات الزامی می باشد، همچنین زمانی که کلاس شما دارای یک تیم است با پوشیدن استرج، نظم ظاهری کلاس نیز بهتر رعایت می شود.

 

پیشنهاد ما: برای خرید لباس اسکیت و مشاهده انواع آن کلیک کنید.

 

اما سوالی که شاید برایتان پیش آمده باشد این است که آیا همیشه باید از استرج استفاده کنیم؟ قطعا نه! شاید در زمان شروع به فعالیت در این ورزش، شما استرج اسکیت را خریداری نکرده باشید در این زمان می توانید از پوشش جایگزین مناسب که به عنوان لباس مناسب تمرین اسکیت باشد استفاده کنید که در ادامه به آن می پردازیم.

 

چه لباسی برای تمرین بپوشیم؟

اولین پیشنهادی که میتوان بیان کرد پوشیدن لباس اسکیت یا استرج است که کسانی که در دوره های مقدماتی و تکمیلی اسکیت فعالیت می کنند بهتر است برای اسکیت سواری پسران از لباس ورزشی یا راحتی مانند تیشرت نخی و آزاد و شلوارک یا شلوار ورزشی مناسب استفاده کنند، همچنین دختران نیز بهتر است از لباس جذب یا ساپورت ورزشی مناسب بپوشند.

 

لباس مناسب اسکیت

 

برای اینکه پای شما درون اسکیت راحت باشد و یا سر نخورد بهتر است از جوراب نخی ساق بلند استفاده کنید. کسانی که در دوره پیشرفته اسکیت از جمله در رشته اسکیت سرعت هستند بهتر است از استرج و یا لباس جذب کشی که راحتی عمل بیشتری داشته باشند بپوشند تا مانع حرکت کردن آنان نشود.

دخترانی که از پوشش سر استفاده میکنند بهتر است در زمان تمرین از مقنعه یا اسکارف و یا مقنعه حجابی که پوشش گردن است استفاده کنند تا احتیاجی به درست کردن یا باز و بسته کردن آن نداشته باشند و تمرکز خود را بر روی تمرین و کلاس بگذارند.

 

چه لباسی برای تمرین اسکیت نپوشیم؟

حالا که با لباس مناسب اسکیت آشنا شدید باید بدانید که چه لباسی برای اسکیت سواری نامناسب است، اسکیت به دلیل حرکات زیاد و متفاوتی که دارد احتیاج به لباسی دارد که آزادی عمل بالایی برای شما داشته باشد پس از پوشیدن شلوار جین خودداری کنید چرا که مانع از حرکت کردن راحت شما می شود، همچنین از پوشیدن شلوار های پارچه ای و یا شلوارک های خیلی کوتاه که دختران یا پسران با پوشیدن آن حس ناخوشایندی داشته باشند خودداری کنند.

دخترانی که از پوشش سر استفاده می کنند بهتر است از پوشیدن شال و یا روسری در زمان تمرین اسکیت خودداری کنند و علت این است که روسری یا شال احتیاج به مراقبت یا باز و بسته کردن مجدد دارد که حواس شما را در طول کلاس پرت میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *