مقالات آموزشی

درد پا در اسکیت سرعت (درمان رایگان)

درمان درد پا بعد از اسکیت سرعت در آکادمی اسکیت طهرانی

درد پا در اسکیت سرعت یکی از شایع ترین مواردی که در بین ورزشکاران رشته سرعت دیده می شود همچنین زدگی و یا تاول پا در اسکیت نیز از دیگر مشکلات معمول در این رشته است که اگر این موارد ادامه دار باشد برای شخص بسیار اذیت کننده می شود و ممکن است از علاقه شما به این رشته کم کند و یا مجبور شوید چند روز یا چند هفته تمرین را کنار بگذارید تا مجددا بتوانید به راحتی تمرین کنید. در ادامه برای شما به طول کامل دلایل و 4 راهکار برای پیشگیری و جلوگیری از آن ارائه می دهیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

درد پا در اسکیت سرعت

 

رشته اسکیت سرعت را می توان مادر تمام رشته های اسکیت معرفی کرد و کسانی که به یادگیری و آموزش اسکیت سرعت در شیراز و سای شهر ها میپردازند با پوشیدن اسکیت های مخصوص به فعالیت در آن ادامه میدهند که بسیار رقابتی و هیجان انگیز است چرا که ورزشکار با سرعت بسیار زیادی اسکیت سواری می کند و آدرنالین بسیار زیادی در بدن او تولید می شود.

یکی از وسیله های بسیار مهم برای اینکه بتوانید در این رشته فعالیت کنید، کفش اسکیت سرعت است که ظاهر آن با یک اسکیت معمولی تفاوت بسیار زیادی دارد. اسکیت های معمولی دارای بوت بلندی هستند که پای ورزشکار را درون آن ثابت نگه می دارد. اما اسکیت سرعت بدون ساق و دقیقا مانند یک کفش است که ساق پای شخص در آن آزاد و رها است و در صورتی که ورزشکار اسکیت مبتدی و بدون تجربه لازم در زمینه این رشته باشد با چند بار استفاده از این اسکیت ممکن است دچار آسیب شود.

 

توانایی های مورد نیاز برا فعالیت در رشته سرعت چیست؟

یکی از مشخص‌ترین موارد این است که ورزشکاران مبتدی نمی‌توانند به راحتی مانند ورزشکاران حرفه‌ای از کفش اسکیت سرعت استفاده کند چرا که استفاده ازآن علاوه بر توانایی، مهارت بسیار زیادی می خواهد.

تعادل اولین چیزی است که یک ورزشکار رشته اسکیت سرعت باید از آن برخوردار باشد و می توان گفت که ورزشکاران مبتدی در این رشته ورزشی به سختی می توانند بر روی اسکیت، تعادل داشته باشند زیرا اسکیت برخلاف کفش، در زیر آن چهار چرخ قرار دارد که ورزشکار باید بتواند وزن خود را بر روی چرخ های آن قرار داده و با حرکت پاهایش اسکیت را حرکت دهد.

درد پا در اسکیت سرعت

 

یکی دیگر از مواردی که یک ورزشکار قبل از خرید اسکیت مخصوص باید به آن توجه کند، توانایی در اسکیت کردن می باشد و حتماً باید توجه کنید که شخص باید دوره‌های اولیه اسکیت را گذرانده باشد و بعد از آن به سمت رشته سرعت برود. شروع زود هنگام رشته سرعت نه تنها منفعتی برای شما ندارد بلکه میتواند باعث آسیب به خودتان هم بشود. کسی که هنوز توانایی حرکت کردن بر روی اسکیت معمولی را ندارد چگونه میتواند از اسکیت سرعت استفاده کند؟

توصیه میکنم تحت هیچ شرایطی فرزندانتان را سریعا سمت این رشته نبرید و صبر کنید تا زمانی که به مهارت و تعادل لازم برای فراگیری این رشته برسد.

 

 

اما هدف از این گفته ها چه چیزی است؟

اسکیت سرعت با توجه به اینکه جذابیت بسیار زیادی دارد در کنار آن می تواند معایب و آسیب های بسیار زیادی هم داشته باشد. یکی از شایعترین آسیب های اسکیت سرعت که ورزشکاران از شکایت می کنند درد پا در اسکیت سرعت و زدگی پا و تاول زدن پا است. علت آن این است که اسکیت های معمولی، بوت بلندی دارند و پای شخص را به خوبی تحت مراقبت قرار می دهد و همچنین جوراب آن مانع از درد پا و برخورد پا با بدنه آن می شود.

درد پا در اسکیت سرعت

 

همچنین اگر هنوز هم قصد خرید اسکیت سرعت دارید باید توجه کنید که استفاده نادرست از آن می تواند باعث کج شدن پا و آسیب به مچ پا شود. علت آن این است که بسیاری از ورزشکاران، پای خود را درون اسکیت کج قرار میدهند که این مورد باعث چرخش استخوان ساق پا به سمت داخل یا بیرون می شود.

 

 

آسیب های احتمالی در بین ورزشکاران سرعت چه مواردی است؟

 • در پا در اسکیت سرعت : یکی از مواردی است که برای ورزشکاران ایجاد میشود که علت آن میتواند فشار وارده به پا درون اسکیت باشید زیرا پا درون بوت سرعت مقداری تحت فشار است و ممکن است کف پا و یا انگشتان آن دچار درد شود.
 • زدگی پا درون اسکیت سرعت : یکی دیگر از مواردی است که برای بسیاری از افراد ممکن است بوجود بیاید. اما چرا این اتفاق می افتد؟

یکی از علت های آن این است که پای شخص با بدنه ی داخلی بوت سرعت برخورد میکند و سایشی میان پا با بوت اسکیت بوجود می آید و باعث میشود پای شخص دچار زدگی شود.

 

درد پا در اسکیت سرعت

 

 • تاول زدن پا در اسکیت سرعت : یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای سرعتی کاران اتفاق بیفتد تاول زن است که میتواند بسیار اذیت کننده باشد، که شما را مجبور میکند مدتی تمرین را کنار بگذارید تا بهبودی حاصل شود. یکی از علت های تاول زدن را میتوان به سایش پا با بوت و یا تنگ بودن اسکیت برای پای شخص باشد.

 

 • بی حس شدن پا در اسکیت سرعت : یکی دیگر از دیگر مواردی که ممکن است برای هر ورزشکار رشته سرعت اتفاق بیفتد بی حس شدن یا مورمور شدن پا درون بوت است. علت آن میتواند فشار وارده به پا درون اسکیت و یا محکم بستن اسکیت است. همانطور که گفتیم استفاده بیش از حد از اسکیت سرعت میتواند باعث آسیب به پا شود پس برای جلوگیری از بی حس شدن پا در اسکیت سرعت پس از گذشت 20 الی 30 دقیقه تمرین، حتما استراحت داشته باشید تا پایتان کمی استراحت کند . بعد مجدد به تمرین بپردازید.

 

اما چگونه میتوان از درد پا در اسکیت سرعت جلوگیری کرد؟

باید بدانید که ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد تا پای شما به اسکیت سرعت عادت کند و به قول معروف قلق آن به دستتان بیاید، برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید میتوانید از چند راهکار ساده استفاده کنید:

 •  اولین و مهمترین موردی که قبل از پوشیدن اسکیت باید رعایت کنید گرم کردن است که که تا حد بسیار زیادی از آسیب به پای شما کم می کند.
 •   اگر کف پای شما در اسکیت سرعت درد میگیرد باید حتما از اسکیت های استاندارد استفاده کنید که مربی و یا مشاور اسکیت آن را تایید کند.
 • همچنین می توانید از سطوح صاف و مناسب برای اسکیت سواری استفاده کنید تا شوک کمتری به پای شما وارد شود.
 •  مورد دیگر تقویت مچ پا جهت کاهش فشار روی قوس میانی کف پا و جلوگیری از جمع نمودن پنجه پا به سمت داخل است.
 • بعد از تمرین و زمانی که به خانه برمیگردید پای خود را درون آب سرد با کمی نمک قرار دهید، این کار باعث تسکین درد پا میشود.

درد پا در اسکیت سرعت

 

 • برای بهبود درد پا در اسکیت سرعت بعد از تمرین میتوانید پای خود را به سمت بالا بر روی یک سطح قرار دهید تا فشار وارده به پا کمتر شود.
 • همچنین میتوانید از یخ برای کاهش درد آن استفاده کنید.
 • و در نهایت استراحت کردن است که به شما برای کاهش درد پا کمک میکند.

 

 

راهکارهای جلوگیری از زدگی و تاول پا در اسکیت سرعت چیست؟

 1. برای جلوگیری از زدگی پا در اسکیت سرعت و همچنین تاول می توان درون بوت آن از کفی استفاده کنید، معمولی یا طبی بودن آن به خودتان بستگی دارد. قرار دادن کفی در اسکیت سرعت باعث میشود مقدار کمی پای شما درون بوت بالاتر بیاید و کمتر دچار سایش با بدنه آن شود.
 2. مورد دیگری که میتوان برای جلوگیری از زدگی در اسکیت سرعت استفاده کرد، پوشیدن جوراب های ضخیم تر است. جوراب هایی که نسبت به جنس های معمولی آن ضخامت بیشتری دارند باعث میشود فاصله بیشتری میان پای شما با درون بوت اسکیت شود.
 3.  استفاده از چسب های مخصوص برای جلوگیری از درد پا یکی دیگر از مواردی است که میتوان برای جلوگیری از این آسیب به پا استفاده کرد که با قرار دادن آن بر روی قسمتی که باعث زدگی میشود میتوان از برخورد و سایش آن جلوگیری کرد.
 4.  اما در نهایت اگر هنوز هم با انجام دادن این موارد پای شما دچار درد و زدگی و یا تاول می شود راهی جز تغییر بوت اسکیت ندارید که با تهیه یک اسکیت مناسب تر میتوانید از این مشکل دوری کنید.

 

مطالب مرتبط:

بهترین مارک اسکیت در ایران کدام است؟

سایز اسکیت بچگانه و بزرگسال

اسکیت جدید بخریم یا چرخ ها را عوض کنیم؟

آیا اسکیت قابلیت تغییر سایز دارد؟

1 نظر در “درد پا در اسکیت سرعت (درمان رایگان)

 1. Termeh70 گفت:

  پای منم تو اسکیت سرعت میزنه😒😒

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *