مقالات آموزشی

آموزش اسکیت در باران و رعایت نکات ایمنی

اسکیت در باران و نکات ایمنی

آموزش اسکیت در باران و رعایت نکات ایمنی : در حالت عادی اسکیت سواری بر روی سطوح خشک می تواند سخت و دشوار باشد اما اسکیت سواری بر روی سطوح مرطوب میتواند به مراتب سخت‌تر از اسکیت کردن بر روی زمین خشک باشد و میتواند برای شما مشکلاتی ایجاد کند که آن را در حرکت کردن و ترمز گرفتن می توانید به خوبی مشاهده کنید.

فرقی نمی‌کند که شما اسکیت سوار مبتدی باشید یا اسکیت سوار حرفه ای که در رشته های خاص اسکیت فعالیت می کنید، در هر صورت باید بدانید که اسکیت سواری در باران  چگونه است و چه قوانین و مقرراتی دارد تا بتوانید به بهترین شکل ممکن در روز بارانی و یا در زمین های خیس از اسکیت سواری لذت ببرید.

هنگام استفاده از اسکیت در شرایط محیط مرطوب یا محیط لغزنده و خیس، حتما ایجاد فشار رو به جلو برای شما بسیار دشوار تر از مواقع عادی است. زمانی که برای گام برداشتن به سمت جلو با اسکیت به سمت بیرون فشاری وارد می کنید ممکن است شما در شرایطی قرار بگیرید که اسکیت از تعادل تان خارج شود و در نتیجه باعث زمین خوردگی برای شما شود.

 

برای اسکیت کردن در زیر باران و یا در زمین های خیس باید حتماً به ایمن بودن اسکیت و چرخ و بلبرینگ های آن دقت کنید تا برای شما زمینه ساز ایجاد خطر و یا مشکل نشود چرا که بلبرینگ ها از خیس شدن رنج می برند، پس نگهداری از آن در این زمان بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

برای اینکه به سؤال: چگونه در باران اسکیت سواری کنیم پاسخ دهیم برای شما چند مورد مهم را بیان می‌کنیم، پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا نکات مهم آموزش اسکیت در باران و رعایت نکات ایمنی  را بدانید

آموزش اسکیت در باررات+نکات ایمنی

به سطوح لغزنده توجه کنید

مهمترین تفاوت سطوح لغزنده و مرطوب  با سطوح خشک که برای اسکیت سوار می تواند باعث اذیت شود، لغزنده بودن سطح زمین در روزهای بارانی و یا در محیط مرطوب می باشد.

سطوح مختلف زمین در روزهای بارانی و روزهای خشک تفاوت ویژه‌ای باهم دارند. در روزهای بارانی بر روی سطوح نرم و صیقلی، لغزندگی بیشتری برای اسکیت سواری ایجاد می کند پس باید توجه کنید که در هنگام اسکیت سواری بر روی این سطوح، سرعت خود را کمتر نموده و با دقت بیشتری به اسکیت کردن ادامه دهید. همچنین اسکیت کردن با چرخ های اینلاین به مراتب سخت‌تر ازاسکیت کردن با اسکیت چهار چرخ، که دو چرخ آن موازی با یکدیگر است می‌باشد.

نکات ایمنی در اسکیت سواری

 از یک قدم کوتاه استفاده کنید

هنگام فشار دادن، اسکیت های خود را بیش از ۶ اینچ از خط شانه های خود دور نکنید. این کار بدن شما را در مرکز نگه می دارد که به شما کمک می کند تا هنگام لیز خوردن چرخ ها، تعادل خود را حفظ کنید.

 

 

 وزن خود را روی پاشنه پا نگه دارید

این مورد در روزهای بارانی همیشه ایده خوبی است اما هرگز بیش از آن در باران که سنگ‌فرش ها پر از شن است و برخی از آنها توسط آب پوشانده شده است استفاده نکنید، چرا که ممکن است شن های پوشانده شده درآب، درون چرخ های شما گیر کند.

 

 

آرام و نرم قدم بردارید

توجه کنید که در روزهای بارانی و یا در زمین های مرطوب، به طور آرام و بدون عجله به حرکت کردن ادامه دهید همچنین سعی کنید گام های خود را نرم بردارید تا مانع از سر خوردن شما در این محیط شود تا بتوانید به خوبی تعادل خود را کسب کنید و مانع زمین خوردن و آسیب به شما شود.

 

 

 اسکیت خود را عمود نگه دارید

سعی کنید در روزهای بارانی چرخ و فریم اسکیت خود را به طور عمودی نگه دارید این امر باعث می شود که سرعت شما نسبت به دیگران بیشتر شده و از آن جلو بزنید.این موضوع برای حرکت در مسیر مستقیم، کراس اور و چرخش ها استفاده بیشتری دارد.

 

 

به طور مستقیم به طرف بیرون فشار دهید

با اسکیت پای راست به سمت ساعت ۳ و با اسکیت پایه چپ به سمت ساعت نه فشار دهید. فشار خود را با تمام چرخ ها روی زمین پایان دهید سپس چرخ های خود را به طور همزمان بدون فشار دادن انگشتان پا یا تکان دادن از روی پیاده رو بلند کنید این فشار شما را صاف و قدرتمند نگه میدارد و به حفظ تعادل شما کمک می کند.

 

 

زانوهای خود را خم کنید

خم شدن عمیق زانو، مرکز ثقل بدن شما را پایین می آورد و شما را در یک موقعیت ثابت قرار می دهد و به شما امکان می دهد تعادل خود را بتوانید به راحتی تنظیم کنید. زانوهای خم شده نیز به عنوان ضربه گیر طبیعی عمل می کنند برای خم شدن ۹۰ درجه زانو مثل حالت تیراندازی به خود بگیرید. به یاد داشته باشید که حتما از زانو خم شوید نه از کمر.

 

 

 از چرخ های نرم استفاده کنید

سعی کنید از چرخهای نرم تر با درجه سختی 82 A (اتمسفر) یا کمتر از آن استفاده کنید. علت این موضوع این است که چرخ هایی با این اندازه در این شرایط، بیشتر به سطح زمین چسبیده و کمتر می لغزند. در نتیجه تعادل شما در هنگام اسکیت کردن در محیط مرطوب و هنگام باران بیشتر شده و کمتر ناهماهنگی در شما ایجاد می شود.

 

 

ترمز گرفتن با اسکیت در زمین مرطوب و خیس

اسکبت در باران

اگر میخواهید در روزهای بارانی و محیط مرطوب اسکیت سواری کنید باید بدانید که باید روش‌های نگه داشتن اسکیت را هم بلد باشید تا در این زمان بتوانید به خوبی اسکیت را نگه داشته و مانع از چالش برانگیز شدن این شرایط برای شما بشود.

باید بدانید که هنگام ترمز گرفتن در این شرایط ممکن است اسکیت در همان لحظه متوقف نشود و هنگام ترمز گرفتن مدت زمانی اسکیت بر روی زمین کشیده شود تا در نهایت به طور کامل نگه داشته شود. برای ترمز گرفتن در روز های بارانی بهتر است از سه روش ترمز گرفتن: ترمز تی، اسلاید قدرتی و ترمز کشویی سول استفاده کنید.

استفاده  از روش های ترمز گرفتن برف روب، ترمز کشویی جادویی و کشوی موازی، در روزهای بارانی و یا محیط مرطوب می تواند برای شما ایجاد چالش کند به همین دلیل به شما توصیه می کنیم از این روش ها و روش های دیگری که می توانید آموخته باشید بهتر است تنها در صورتی استفاده کنید که بازیکن ماهری باشید و می توانید تعادل خود را به خوبی در این شرایط حفظ کنید. در غیر این صورت توصیه می کنیم از انجام این ترمز ها خودداری کنید. به دلیل دشوار بودن ترمز گرفتن بر روی سطوح مرطوب همواره سعی کنید تعادل خود را در هنگام ترمز گیری با هر یک از روش هایی که برای شما آسان تر است حفظ کنید.

 

 

خطرات اسکیت بازی در باران

اسکیت سواری در روزهای بارانی و شرایط مرطوب زمین، می تواند برای شما باعث ایجاد خطر شود چرا که محیط لغزنده است و چرخ ها ممکن است سر بخورند. در هنگام اسکیت کردن در روزهای بارانی برای اینکه با خیال راحت بتوانید بر روی سطوح مرطوب اسکیت سواری کنید باید حتماً سرعت شما در پیچ و هنگام دور زدن بسیار کم شود و هیچ‌گاه نباید با سرعت بالا دور بزنید و یا چرخش داشته باشید.
در شرایط بارانی باید از حرکاتی که نیاز به استفاده از لبه های داخلی و خارجی اسکیت است و یا نیاز به چرخش بدن دارند خودداری کنید زیرا این کار می تواند باعث زمین خوردن و یا آسیب به شما بشود.

 

 

خطرات باران

نکات ایمنی در اسکیت در باران

رنگ جاده: نشانگرهای خطوط و هر نوع خط کشی جاده در هنگام خیس شدن زمین بسیار لغزنده هستند پس حتماً احتیاط کنید و از حرکت بر روی این سطوح اجتناب کنید!

نقاط روغنی و چرب: مراقب مرکز خطوط ترافیکی به خصوص در تقاطع ها باشید آنها اغلب با یک لایه نازک روغن موتور پوشانده می‌شوند که در صورت خیس شدن بسیار لغزنده هستند.

گودال های بزرگ: وقتی چرخ های شما به تکه های از آب ایستاده بر روی سطح زمین برخورد می کنند، سرعت آنها کاهش می یابد. (به دلیل کشش). این موضوع می‌تواند بدن شما را به سمت جلو پرتاب کند و باعث زمین خوردن شما بشود برای جلوگیری از این امر، وزن خود را روی پشت اسکیت خود نگه دارید. (روی پاشنه های خود بنشینید) سپس بدن شما همراه با اسکیت های تان کند میشود و درست از میان گودال عبور میکنید.

بتن صاف: در آب و هوای مرطوب این سطوح بهینه اسکیت می تواند مانند یخ نرم شود پس حتماً هنگام اسکیت سواری بر روی این محیط احتیاط کنید چرا که بسیار لغزنده هستند.

 

 

رعایت نکات ایمنی برای آسیب ندیدن اسکیت در روز بارانی

چرخ ها

در شرایطی که باران و یا زمین مرطوب است می توانید چرخ های اسکیت خود را عوض کنیم باید توجه کنید که چرخ های اسکیت انواع متفاوتی دارند و یکی از انواع آنان مخصوص زمین های بارانی است در نتیجه شما می‌توانید با تعویض چرخ های مخصوص باران، به خوبی از اسکیت کردن در این محیط استفاده کنید و کمتر باعث سر خوردن شما بر روی زمین می شود چرا که مغز چرا که برای این سطوح ساخته شده است.

بلبرینگ

اسکیت در باران

اسکیت سواری در باران مطمئناً آب را به بلبرینگ های اسکیت شما وارد می کند و باعث زنگ زدگی آنها می شود. پس، پس از اسکیت کردن در باران، کارهای زیر را حتما انجام دهید:
1- فورا بلبرینگ های خود را تمیز کنید: آنها را در آب یا 40 WD غوطه ور کنید تا فرصتی برای تمیز کردن آن ها پیدا کنید. این کار از زنگ زدن آنها جلوگیری میکند حتی به طور موقت.
2- از بلبرینگ های ارزان قیمت استفاده کنید و بعد از اسکیت در باران آنها را تعویض کنید.
3- پس از توقف باران به اسکیت کردن ادامه دهید اسکیت پس از باران اتاق آن های شما را خشک میکند.

 

 

بوت اسکیت

باران به خصوص باران شدید می تواند با شل کردن چسب ها و رزین هایی که به حفظ قطعات اسکیت در کنار هم کمک می کنند به بوت های شما آسیب برساند. اگر در این مورد نگران هستید کاور های بارانی بپوشید زیرا آنها بیشتر آب را بیرون نگه می دارند.

 

 

نم نم باران در برابر طوفان

من متوجه شدم که باران خفیف، شرایط لغزنده تری نسبت به باران شدید ایجاد می کند. به دلایلی به نظر می رسد که چرخ ها هنگام بارندگی شدید بهتر در تعادل فرد نگه داشته میشود. از طرفی دیگر نیازی نیست نگران گودالهای بزرگ با باران ملایم باشید.

 

 

اسکیت روی

اسکیت باز ها اغلب از باران به عنوان بهانه‌ای برای ماندن در خانه استفاده می کنند! اما با چند تنظیم می توانید تقریباً در هر آب و هوایی به حرکت خود ادامه دهید مطمئناً باران اسکیت را کمی چالش‌برانگیز تر می کند، اما آیا چالش، بخشی از آنچه در مورد ورزش خود دوست داری نیست؟

 

 

در روزهای بارانی مراقبه مناطق زیر باشید

  •  نقاطی که در زیر درختان و یا پوشش های گیاهی دیگر قرار گرفته اند: این محیط بسیار می‌توانند لغزنده باشند حتی بیشتر از سطوح یخی پس در هنگام اسکیت کردن مراقب باشید که بر روی برگ های درختان و یا پوشش های گیاهی دیگر حرکت نکنید چرا که باعث سر خوردن شما می شود.

 

  • سنگ ریزه ها و زمین های ناهموار دیگر, هنگام اسکی کردن مراقب سنگریزه ها باشید زیرا ممکن است چرخ های اسکیت با آن برخورد کرده و باعث زمین خوردن شما به شود همچنین زمین های بسیار صاف مانند سطوحی که مثل سنگ مرمر صاف هستند باشید چرا که هنگام باران و مرطوب بودن محیط بسیار لغزنده هستند همچنین زمین‌های ناهموار مانند محیط هایی که به شکل سنگ‌فرش استند بسیار می توانند خطرناک باشند.

 

  • نشانه گذاری جاده ها:خطوط راهنمایی و رانندگی که بر روی زمین کشیده شدند در شرایط بارانی بسیار لغزنده هستند پس حتماً از حرکت بر روی آنها اجتناب کنید. همچنین مراقب چارچوب های مشبک آهنی درپوش چاه ها و جوب ها باشید.

 

تعمیر و نگهداری از اسکیت بعد از باران

بعد از اینکه از اسکیت کردن در شرایط مرطوب و یا روزهای بارانی به خانه برمی گردید حتماً اسکیت خود را تمیز کرده و به خصوص بلبرینگ های اسکیت را خشک کنید.همچنین حتماً شن هایی که در هنگام تمرین درون چرخ و بلبرینگ قرار گرفته اند را تمیز کنید زیرا تمیز کردن آن باعث می‌شود درون چرخ و بلبرینگ نگه داشته شود و به مرور با اسکیت شما آسیب میزند. در این مقاله به نکات ایمنی برای آموزش اسکیت در باران و رعایت نکات ایمنی  را بیان کرده ایم.

ما در  آکادمی اسکیت طهرانی انواع اسکیت ها را در بهترین کیفیت موجود داریم برای دیدن و قیمت کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *