مقالات آموزشی

سایز اسکیت بچگانه و بزرگسال

سایز اسکیت بچگانه و بزرگسال

سایز اسکیت بچگانه

یکی از مواردی که قبل از خرید اسکیت بچگانه و بزرگسال باید به آن توجه کنید سایز آن است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سایزبندی اسکیت و عدم توجه به انتخاب صحیح آن یکی از اشتباهات ورزشکاران و خانواده ها در هنگام خرید اسکیت است. به طور کلی هرکسی که قصد خرید اسکیت دارد باید اسکیتی را انتخاب کند که نه زیاد بزرگتر از پا، و نه بیش از حد کوچکتر از پا باشد.

اسکیت های بزرگتر از سایز پای فرزندانتان موجب عدم تعادل درون اسکیت و حتی آسیب به پای ورزشکار می شود. اسکیتی که از پای فرزندتان کوچکتر باشد باعث زدگی به پا و در نهایت دور شدن از اسکیت به دلیل یک اشتباه در انتخاب می شود. این مورد نه تنها برای کودکان بلکه حتی برای بزرگسالان نیز صادق است.

 

کودکان به دلیل قرار داشتن در سنین پایین، تا چند سال سایز پای شان تغییر میکند. پس برای خرید اسکیت بچگانه برای آنان حتما باید اسکیتی را انتخاب کنید که قابلیت تغییر سایز برای کوچکتر شدن و یا بزرگتر شدن را داشته باشد تا بتوانید به راحتی از آن تا مدت زمان زیادی استفاده کنید و نیازی به خرید اسکیت مجدد در کوتاه مدت نشود.

 

اسکیت های موجود در بازار به دلیل متفاوت بودن برند و نام تجاری آنان دارای سایزهای متفاوتی هستند و ممکن است سایز یک اسکیت با اسکیت دیگر متفاوت باشد. به طور مثال سایز ممکن است سایز یک اسکیت که اندازه آن 29 است برای یک نفر اندازه باشد، اما همان سایز در اسکیتی دیگر برای همان فرد کوچک باشد.

 

 

  • خرید اسکیت بچگانه و بزرگسال با خرید کفش شباهت زیادی دارد اما برای خرید اسکیت، نکاتی که باید به آن توجه کنید شامل موارد زیر می باشد:
  1. اول از همه دقت کنید که هنگام خرید اسکیت، شخصی که قرار است از اسکیت استفاده کند حتماً آن را بپوشد تا متوجه کوچک بودن یا بزرگ بودن آن بشود. خیلی از خانواده ها و یا دوستانی که قصد خرید دارند خودشان شخصاً هنگام خرید حضور پیدا نمی کند. به طور مثال خانواده ای به فروشگاه اسکیت مراجعه می‌کند اما کودکش را با خودش نمی برند و طبق تجربه‌ای که از خرید کفش داشته‌ اند اقدام به خرید اسکیت نیز می کند و ممکن است این مورد زمینه‌ ساز اشتباه در سایز اسکیت بچگانه بشود چرا که این احتمال وجود دارد که سایز کفش، با سایز اسکیت یکسان نباشد.
  2.  هنگام امتحان کردن اسکیت، انگشتان پا باید نزدیک به انتهای اسکیت باشد، اما نباید پا درون اسکیت احساس فشار و یا خم شدن انگشتان پا داشته باشد، زیرا همچین موردی نشان دهنده کوچک بودن سایز اسکیت برای کودکتان می باشد.
  3.  پاشنه پا نباید درون اسکیت بیش از حد آزاد باشد زیرا هنگام  اسکیت سواری، پا درون اسکیت آزاد است و باعث عدم تعادل درون آن می شود. پس سعی کنید اسکیت را حتما امتحان کنید تا بیش از حد برای پایتان کوچک نباشد و پا درون آن احساس راحتی داشته باشد.

 

 

سایز اسکیت بچگانه و بزرگسال چگونه است؟

سایز اسکیت بچگانه اکثراً به صورت متغیر هستند به طوری که هر کدام از آنان تا دو الی چهار سایز قابل بزرگ و کوچک شدن هستند و کودکان می توانند تا چند سال به راحتی از آن استفاده کنند. برای خرید اسکیت بچگانه سعی کنید سایز اولیه اسکیت را همانند با سایز کفش انتخاب کنید.

به طور مثال اگر سایز پای فرزندتان 28 می باشد شما باید اسکیتی را خریداری کنید که سایز آن از 28 تا 30 باشد. پس قطعاً اسکیتی که سایز آن از 25 تا 28 است, مناسب برای کودک شما نیست و با بزرگتر شدن او، اسکیت برای پایش کوچک می شود و در نهایت مجبور به خرید اسکیتی با سایز بزرگتر می شوید. در صورتی که سایز اسکیت بچگانه با سایز کفش کودکان متناسب باشد اما باز هم کمی اسکیت برای کودک بزرگ است می‌توانید از یک کفی مناسب درون آن استفاده کنید تا پا راحتی و تعادل بیشتری داشته باشد.

سایز اسکیت بزرگسال اکثرا به صورت ثابت هستند. یعنی قابلیت تغییر سایز ندارند درست مانند کفش که تنها یک سایز دارد. جوانان و بزرگسالان که دیگر تغییر سایز پا ندارند میتوانند از اسکیت های سایز ثابت استفاده کنند. برای انتخاب این اسکیت ها باید اسکیتی را انتخاب کنید که سایز آن با سایز کفشتان یکسان باشد. سعی کنید سایز کفش اسپورتی که میپوشید را در نظر بگیرید.

 

انتخاب سایز اسکیت بچگانه و بزرگسال که دقیق و مناسب باشد باعث صرفه جویی در هزینه و زمان برای شما می شود. پس همانطور که در مقالات قبلی توضیح دادیم حتما سعی کنید برای خرید اسکیت بچگانه و بزرگسال در ساعات پایانی روز اقدام به خرید اسکیت کنید زیرا در این زمان انتخاب صحیح تری را می توانید داشته باشید.

  • همچنین به این نکته توجه داشته باشید که بعد از گذشت یک الی دو ماه، جوراب اسکیت قالب پا را به خود می گیرد و در نتیجه مقداری فضای بیشتری را در اختیار ورزشکار می گذارد.

 

 

چگونه سایز پا را برای اسکیت بدانیم؟

اگر میخواهید در خانه بدانید که سایز اسکیت بچگانه و بزرگسال چه اندازه ای است میتوانید با کارهایی که به شما میگویم به راحتی متوجه سایز پایتان بشوید:

پای خود را بر روی یک کاغذ گذاشته و در حالت ایستاده باشید. با یک قلم ابتدا و انتهای پای خود را علامت بگذارید. منظور از ابتدای پا، انگشت شست پا و یا انگشتی که بزرگتر است می باشد، و منظور از انتهای پا، قسمت پاشنه پا است. پس از آن پای خود را برداشته و با یک خط کش این  فاصله را اندازه گیری کنید. به طور مثال 25 سانتی‌متر این اندازه، اندازه پای شما برای اسکیت های آموزشی معمولی می باشد. به تصاویر زیر دقت کنید. آکامی اسکیت طهرانی در کنار شماست میتوانید هرگونه سوال خودتان را در قسمت دیدگاه برای ما ارسال کنید.

سایز اسکیت بچگانه و بزرگسال

در  این حالت باید توجه داشته باشید که مداد را دقیقا به طور عمود در ابتدا و انتهای پایتان قرار دهید تا اندازه گیری دقیقی داشته باشید. و از قرارگیری مداد مانند تصویر اول خودداری کنید.

 

 

سایز اسکیت بچگانه

به تصویر بالا دقت کنید. برای اندازه گیری عرض پا که همان سایز پایتان می شود باید دقیقا همانند تصویر عمل کنید تا بتوانید سایز دقیق آن را بدست بیاورید.

 

سایز اسکیت بزرگسال

 

همچنین برای اندازه گیری پهنای پایتان مانند تصویر بالا اندازه گیری کنید.

در نهایت اندازه بدست آمده را مطابق با جدول زیر بررسی کنید و سایز اسکیت دقیق را بدست بیاورید.

 

 

سایز اسکیت

علاوه بر این مدل اندازه گیری، برای کودکان میتوان از خط کش های مخصوص تعیین سایز اسکیت استفاده کرد که اکثر فروشندگان و مربیان اسکیت از آن استفاده می کنند.

 

مطالب مرتبط:

چگونه اسکیت خود را بشوریم؟

بهترین مارک اسکیت در ایران کدام است؟

راهنمای خرید اسکیت

آیا اسکیت برای کودکان چاق مناسب هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *