مقالات آموزشی

آیا باید لوازم ایمنی اسکیت بخریم؟

لوازم ایمنی در اسکیت

خرید لوازم ایمنی اسکیت یکی از اجزاء جدایی ناپذیر از این رشته ورزشی است. فرقی نمی‌کند که شما یک اسکیت سوار مبتدی باشید یا یک فرد حرفه ای! اگر در حال اسکیت سواری هستید پس پوشیدن لوازم ایمنی اسکیت بسیار ضروری است!

اسکیت یک ورزش لذت بخش، سالم و سرگرم‌کننده است و درست مانند هر ورزش دیگری که به سرعت و چابکی شدید نیاز دارید باید در سطح مناسبی از ایمنی باشید.

باید توجه کنید که در رشته اسکیت، زمین خوردن امری بسیار عادی و طبیعی است اما ممکن است این زمین خوردن چندین بار تکرار شود و برای جلوگیری از هرگونه آسیب و پیشگیری از آن، استفاده از لوازم ایمنی اسکیت بسیار ضروری است. به قول معروف اول ایمنی بعد کار!!

 • برای کسب اطلاعات در مورد آموزش اسکیت در شیراز کلیک کنید.

کسانی که تازه به رشته اسکیت وارد شده اند و در مرحله مقدماتی هستند، این افراد به دلیل اینکه نمی توانند مانند یک فرد حرفه ای بر روی اسکیت تعادل و کنترل داشته باشند بیشتر از سایر افراد زمین میخورند پس احتیاج بیشتری به خرید لوازم ایمنی اسکیت دارند. اما عده ای از افراد فکر میکنند که پوشیدن لوازم ایمنی اسکیت فقط برای کودکان و افراد مبتدی است و اگر آنها در سنین جوانی و بزرگسالی هستند یا دوره های مقدماتی اسکیت را گذرانده اند و در سطح حرفه ای اسکیت سواری می کنند دیگر احتیاجی به استفاده از این وسایل ندارند در صورتی که اینگونه نیست و ایمنی برای همه افراد توصیه می شود.

 

لوازم ایمنی اسکیت شامل چه چیز هایی می شود؟

 • کلاه اسکیت

لوازم ایمنی کلاه اسکیت

 

اولین و مهمترین وسایل ایمنی را می توان کلاه اسکیت نامید. اما چرا از آن به عنوان مهمترین وسیله نام می بریم؟ علت این است که صدمه به سر افراد می تواند ۵ درصد از آسیب دیدگی را به خود اختصاص دهد اما سر تنها بخشی از بدن است که در صورت کمترین ضربه، آسیب جبران ناپذیری به فرد وارد میشود. پس تحت هیچ شرایطی هنگام اسکیت سواری، پوشیدن کلاه اسکیت را فراموش نکنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که هر فردی باید کلاه اسکیت خود را استفاده کند زیرا وسایل ایمنی هرکس اندازه همان فرد است و ممکن است کلاه سایرین برای شما بزرگ باشد. همچنین برای خرید کلاه اسکیت حتماً از فروشگاه های اسکیت خرید کنید و از خرید کلاه دوچرخه سواری خودداری کنید زیرا کلاه های مخصوص دوچرخه نمی‌تواند از سر شما مانند یک کلاه استاندارد اسکیت محافظت کند.

هنگام خرید کلاه اسکیت توجه کنید که جنس آن مقاوم در برابر ضربه باشد و در پشت کلاه، اهرمی برای محکم و یا باز کردن کلاه اسکیت قرار گرفته باشد، زیرا در صورتی که این اهرم به کلاه متصل نشده باشد کلاه در سر فرد جابجا میشود.

 

 •  مچ بند، آرنج بند و زانو بند

لوازم جانبی اسکیت

مچ دست و آرنج دو قسمت از اعضای بدن هستند که اغلب در طول اسکیت سواری آسیب می بینند. مچ دست حساس ترین قسمت بدن است که محافظت از آن بسیار ضروری است. یک مچ بند استاندارد و مناسب باید از جنس سخت باشد و کل مچ را بپوشاند تا مانع از آسیب دست فرد در هنگام زمین خوردن شود.

آرنج بسیار کمتر از مچ دست آسیب می بیند اما در افراد مبتدی احتمال آسیب دیدگی بیشتر است زیرا آنان بیشتر از طریق آرنج با سطح زمین برخورد می کنند، پس محافظت از این عضو نیز توسط آرنج بندی استاندارد ضروری است.

در هنگام خرید لوازم ایمنی اسکیت به این مورد توجه کنید که آرنج بند باید جنس محکمی داشته باشد و در پشت آن نیز جورابی متصل باشد تا هم آرنج فرد را به خوبی پوشش دهد و هم مانع از افتادن آرنج بند از دست فرد شود. آرنج بندی مناسب است که جنس آن محکم و مقاوم در برابر ضربه و سطوح سخت باشد.

زانو عضو دیگری از بدن است که آسیب پذیری بسیار زیادی در بین اسکیت سواران دارد. اسکیت به دلیل دارا بودن حرکات بسیار زیاد مانند پریدن و یا حرکت با سرعت زیاد، احتمال زمین خوردن فرد در آن بالا می رود پس برای جلوگیری از آسیب به زانو، حتماً از زانو بند استفاده کنید. زانو بند در هنگام زمین خوردن از کشیده شدن زانوی فرد بر روی سطح زمین و خراش و یا شکستگی آن جلوگیری می کند.

 • ضربه گیر باسن اسکیت

ضربه گیر باسن اسکیت

یکی دیگر از وسایل ایمنی اسکیت که بسیار کاربردی و ضروری برای ورزشکاران به‌خصوص برای مبتدیان میباشد ضربه گیر باسن است. اسکیت سواران مبتدی بیشتر اغلب اوقات از عقب به زمین برخورد می کنند و استفاده از ضربه گیر باسن اسکیت برای جلوگیری از آسیب به آنان ضروری می باشد.

ضربه گیر یا شلوارک محافظ اسکیت به گونه‌ای طراحی شده که درون آن ابری و به شکل حبابی است و با برخورد آن به سطح زمین، مانع از آسیب به فرد می شود.

نکاتی که باید به آن توجه کنید

 • حتما قبل از پوشیدن اسکیت و حرکت کردن، لوازم ایمنی را بپوشید و تا زمانیکه ایمنی کامل برای خود فراهم نکرده اید از پوشیدن اسکیت و حرکت کردن خودداری کنید.
 • توجه کنید که لوازم ایمنی حتماً باید اندازه شما باشد و پوشیدن سایز بزرگتر نمی تواند مچ، آرنج و زانوی شما را پوشش دهد و اگر فرد به طور مثال با آرنج زمین بخورد، آرنج بند از آرنج او پایین‌تر آمده و احتمال برخورد دست با زمین بالا می رود.
  از خرید سایز کوچکتر نیز خودداری کنید زیرا برای شما کوچک بوده و نمی تواند ایمنی مناسب فراهم کند.
 • از خرید لوازم ایمنی غیر استاندارد و نازک که به راحتی خم می شود خودداری کنید. زیرا در صورت خرید، مجدداً مجبور به خرید نمونه های دیگر و با کیفیت بهتر می شوید، پس برای جلوگیری از هزینه اضافی، مانند خرید اسکیت به جنس و کیفیت آن توجه کنید تا متحمل ضرر مالی نشوید.
 • در هنگام خرید لوازم ایمنی اسکیت حتماً فرزندتان و یا در صورتی که برای خودتان خریداری می کنید حضوراً اقدام کنید تا بتوانید در مرحله اول آن را امتحان کرده و در صورتی که اندازه شما است نسبت به خرید اقدام کنید.
 • اگر قصد خرید لوازم ایمنی اسکیت دارید حتما از یک فروشگاه معتبر که محصولات استاندارد و با کیفیت به مشتریان ارائه می کنند خرید کنید. فروشگاه اسکیت طهرانی با دارا بودن بهترین محصولات اسکیت، لوازم ایمنی و لوازم جانبی در خدمت شما سروران می باشد.

 

بهترین برندهای معتبر لوازم ایمنی اسکیت

اکثر برندهایی که اقدام به تولید اسکیت می کنند لوازم ایمنی همان اسکیت را نیز تولید می کنند و پکیج کامل به خریدار عرضه می کند اما بعضی از برندها و محصولات اسکیت نیز هستند که فاقد لوازم ایمنی می باشد و شما این وسایل را باید به طور جداگانه خریداری کنید. اما در ادامه این برندها را به شما معرفی می کنیم:

 •  لوازم ایمنی رولربلید (Rollerblade)
  برند رولربلید بسیار معروف و استاندارد است که احتمالا نام آن برای بسیاری از شما آشنا می باشد. رولربلید اقدام به تولید محصولات با کیفیت از جمله اسکیت و لوازم ایمنی رولربلید می کند که نمونه های اسکیت آموزشی آن همراه با لوازم ایمنی نیز هستند اما می توان پکیج لوازم ایمنی رولربلید را نیز بدون خرید اسکیت تهیه کرد.
 • لوازم ایمنی روسز (Rosses)
  از جمله دیگر برندهای اسکیت است که محصولات باکیفیت و قدرتمندی برای استفاده ورزشکاران ارائه می کند روسز است. این برند علاوه بر اسکیت، لوازم ایمنی اسکیت را نیز تولید می کند که شما می‌توانید پکیج کامل آن را به صورت خریداری کنید.
 •  لوازم ایمنی اسکیت فیلا (Fila)
  فیلا از جمله برندهای نام‌آشنای دنیای اسکیت است که همراه با فروش اسکیت پکیج لوازم ایمنی و آن را نیز برای خریداران ارائه می‌کند که شما می توانید آن را به صورت جداگانه در فروشگاه اسکیت طهرانی از ما خریداری کنید این برند کیفیت قابل قبولی دارد و قابل شستشو نیز می باشد همچنین در پشت زانوبند و آرنج بند های آن پوششی مانند جوراب قرار داده شده تا از در آمدن پا و آرنج فرد جلوگیری کند.
 •  لوازم ایمنی رولکن (Rollcan)
  رولکن از دیگر برندهای اسکیت است که محصولاتی بسیار با کیفیت و استاندارد ارائه می‌کند این برند علاوه بر اسکیت اقدام به تولید لوازم ایمنی نیز کرده است که دارای کیفیت بسیار مناسب در سایز بندی های متفاوت برای استفاده کودکان و بزرگسالان می کند. شما میتوانید این محصول را در فروشگاه اسکیت طهرانی خریداری کنید.

 

مطالب مرتبط:

آیا اسکیت قابلیت تغییر سایز دارد؟

چگونه اسکیت را بشوییم؟

 

1 نظر در “آیا باید لوازم ایمنی اسکیت بخریم؟

 1. یاسمین زارع گفت:

  خیلیا هستن اصلا توجهی به این که باید لوازم ایمنی استفاده کنن ندارن…. ممنون از مطالب خوبتون👏🏻👏🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *