آشنایی با انواع اسکیت

آشنایی با انواع اسکیت یکی از ضروری ترین مواردی است که هر فرد قبل از خرید اسکیت حتماً شما هم قبل از خرید اسکیت باید به آن توجه کند. شاید شما هم با این سوال مواجه شده اید که کدام یک از انواع اسکیت برای من مناسب است و کدام یک از مدل های آن را برای شروع و آموزش رشته اسکیت باید خریداری کنید؟

برای رسیدن به جواب این سوال در ابتدا باید ببینید که هدف شما از اسکیت سواری چیست آیا میخواهید از آن به عنوان یک تفریح و سرگرمی و یا فیتنس از آن استفاده کنید؟ یا میخواهید توسط آن به آموزش و یادگیری بپردازید؟ یا برای شرکت در رشته های تخصصی اسکیت قصد خرید دارید؟

اسکیت دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام از این محصولات برای موقعیت های مختلفی قابل استفاده است. بعضی از اسکیت ها برای استفاده کسانی که میخواهند به طور تفریحی و برای تناسب اندام اسکیت سواری کنند مناسب است و بعضی از انواع اسکیت برای مسابقات و افراد حرفه‌ای می باشد.

همچنین دسته ای دیگر مناسب برای آموزش اسکیت هستند که در ادامه این مطالب به معرفی کامل آن می پردازیم. برای اینکه بتوانید انتخابی صحیح و هوشمندانه داشته باشید تا انتهای مقاله آشنایی با انواع اسکیت با ما همراه باشید. 

به طور کلی می توان کفش اسکیت ها را به چند دسته تقسیم کرد که در ادامه به توضیح کامل آن می پردازیم:

  • اسکیت های آموزشی
  • اسکیت های تخصصی
  • اسکیت های فیتنس
  • اسکیت های آزاد و شهری

 

کفش اسکیت های آموزشی :

انواع اسکیت

اگر شما تازه وارد رشته اسکیت شده اید و در حقیقت فردی مبتدی هستید بهتر است حتماً از یک جفت کفش اسکیت آموزشی که مناسب برای کودکان و یا بزرگسالان است استفاده کنید.

اسکیت های آموزشی که بیشتر برای کودکان مناسب است اغلب در سایزهای ثابت و متغیر عرضه می‌شوند که کودکان بهتر است از  اسکیت سایز متغیر استفاده کنند تا پس از گذشت چند سال مجبور به خرید اسکیتی با سایز بزرگتر نباشند.

همچنین بزرگسالان نیز باید از اسکیت هایی که سایز آن ها ثابت است و برای آموزش اسکیت مناسب تر است استفاده کنند. توجه کنید که یک فرد مبتدی نباید در مرحله اول به سراغ کفش اسکیت های تخصصی برود چرا که آسیب جبران ناپذیری در اثر استفاده از آن به فرد وارد میشود.

هر کدام از رشته‌های تخصصی اسکیت دارای کفش اسکیت مخصوص به همان رشته است که برای فعالیت در هر یک از رشته های اسکیت، به یک جفت کفش اسکیت مناسب احتیاج داریم که در ادامه به توضیح آن میپردازیم.

 

کفش اسکیت سرعت :

آشنایی با انواع اسکیت

کفش اسکیت های سرعت یکی از انواع اسکیت است که نسبت به سایر اسکیت ها ظاهری بسیار متفاوت دارد که آن را در بین سایر محصولات متمایز می کند که این تمایز در ظاهر، بسیاری از افراد را نسبت به انتخاب و خرید آن جذب می کند. این اسکیت مناسب برای کسانی است که دوره آموزشی اسکیت را به اتمام رسانده اند و در دوره حرفه ای ، در کلاس اسکیت سرعت شیراز و سایر شهر ها شرکت میکنند، همچنین معمولا کسانی که به دنبال سرعت و هیجان هستند این رشته و اسکیت را انتخاب میکنند.

جنس کفش اسکیت سرعت معمولا از کربن ساخته می شود که دارای ساق های بسیار کوتاه تر نسبت به اسکیت های آموزشی و حرفه ای است که آزادی عمل ورزشکار را در هنگام حرکت کردن و همچنین استارت زدن بیشتر میکند. کفش اسکیت های سرعت علاوه بر بوت متفاوت دارای فریم و چرخ های متفاوتی می باشند.

فریم اسکیت سرعت اغلب کشیده تر از سایر فریم ها است که شتاب اسکیت سوار را در حین تمرین با سرعت زیاد، بیشتر می کند. همچنین چرخ های این اسکیت در اندازه های بزرگتر می باشد که باعث بیشتر شدن سرعت اسکیت سوار در حین حرکت می شود.

 

کفش اسکیت نمایشی (هنری) :

انواع اسکیت

کفش اسکیت های نمایشی یکی دیگر از انواع اسکیت ها هستند که ظاهری شبیه به کفش پاشنه بلند دارد. این نوع اسکیت ها به دو دسته تقسیم می شود دسته اول را میتوان برای جشن ها و رقصیدن استفاده کرد و دسته دوم برای انجام دادن تمرینات و حرکات نمایشی مورد استفاده قرار میگیرد.

این اسکیت ها دارای چرخ های موازی روبروی هم هستند که ظاهری شبیه به چرخ های غلطکی دارد. در جلوی کفش اسکیت نمایشی وسیله‌ای به نام توی قرار دارد که برای حرکاتی مانند چرخیدن و سایر حرکات نمایشی استفاده می شود. کفش اسکیت نمایشی برای کسانی که به طور حرفه‌ای در این رشته فعالیت دارند مناسب است و توصیه می شود افراد مبتدی از خرید این نوع اسکیت ها خودداری کنند.

 

کفش اسکیت هاکی :

کفش اسکیت هاکی

از دیگر انواع اسکیت می توان به کفش اسکیت هاکی اشاره کرد. این دسته از کفش اسکیت ها مناسب برای کسانی است که از نظر قدرت و سرعت توانایی بسیار زیادی دارند و در رشته اسکیت هاکی  فعالیت می کنند مناسب است.

اسکیت های هاکی بدنه بسیار محکمی دارد و از پای اسکیت سوار درون آن محافظت می کند و مانع از ضربه به پا در هنگام برخورد توپ هاکی به اسکیت می شود. چرخ های این نوع اسکیت ها معمولاً در اندازه های کوچک تر و به صورت راکر قرار داده می شود تا اسکیت سواره هاکی بتواند آزادی عمل بالایی را در حین حرکت داشته باشد.

 

کفش اسکیت فری استایل :

انواع اسکیت

کفش اسکیت فری استایل یکی دیگر از انواع اسکیت تخصصی است. اگر میخواهید در رشته فری استایل فعالیت کنید احتیاج به یک جفت کفش اسکیت که سریع، چابک و با کیفیت باشد دارید که معمولاً از جنس هارد و کربن ساخته می شود. این نوع از اسکیت ها بسیار راحت هستند و معمولاً دارای فریم های کوتاه تر هستند تا فرد آزادی عمل بیشتری در حین تمرین داشته باشد.

همچنین چرخ های کوتاه آن، که به صورت سیستم راکر عرضه می شوند که دست ورزشکار را برای انجام حرکات تمرینی باز می گذارد که می تواند حرکات نمایشی بسیار زیادی را انجام دهد.

 

کفش اسکیت اگرسیو :

کفش اسکیت اگرسیو

یکی دیگر از انواع اسکیت تخصصی میتوان به اسکیت اگرسیو اشاره کرد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به بدلکاری و حرکات نمایشی علاقه دارید خرید یک جفت از اسکیت های اگرسیو برای شما ضروری است. این نوع از اسکیت ها بیشتر در پارک های اسکیت و خیابان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

اسکیت اگرسیو دارای بدنه بسیار محکم است و کیفیت ساخت آن به گونه ای است که برای تمرینات تخصصی مناسب است. چرخ های این اسکیت ها در اندازه های کوچک تر و پهن تر در مقایسه با سایر اسکیت ها ساخته می شود.

همچنین در قسمت پایین این نوع کفش اسکیت به صورت هلالی شکل ساخته شده که میتوان توسط آن با پریدن بر روی  پله ها، میله ها و یا جداول خیابان، حرکات نمایشی متفاوتی انجام داد.

 

اسکیت های فیتنس :

اسکیت فیتنس

همه اسکیت های درون خطی الهام‌بخش تناسب اندام و سبک زندگی سالم هستند. اگر می خواهید از اسکیت برای تناسب اندام استفاده کنید، بهتر است کفش اسکیتی مناسب برای این کار را انتخاب کنید.

اسکیت های فیتنس شما را قادر می‌سازند تا تمرینات استقامتی و تناسب اندام را در مسافت های طولانی تری انجام دهید و دارای ویژگی های خاصی هستند که آنها را در عین حال اسپورت و راحت می کند.

درون بوت این اسکیت ها از آستر های ضخیم تر ساخته شده اند که پشتیبانی و کنترل و راحتی زیادی را به شما ارائه می کند بنابراین حتی برای استفاده در مسافت های طولانی تر مشکلی برای شما ایجاد نمی شود.

 

کفش اسکیت های آزاد و شهری:

اسکیت شهری

یکی دیگر از انواع اسکیت میتوان به کفش اسکیت های آزاد و شهری اشاره کرد. برای رسیدن به مقصد فرقی نمیکند از چه وسیله ای استفاده می کنید، ماشین یا اتوبوس و یا اسکیت!! اگر به دنبال اسکیت های قوی با حداکثر قدرت ممکن هستید که می خواهید به وسیله آن در شهر و خیابان حرکت کنید بهتر است از اسکیت های آزاد و شهری استفاده کنید.

استفاده از اسکیت های شهری می تواند برای تفریح، سرگرمی و یا رسیدن مقصد مورد نظر باشد. این اسکیت ها برای شهر ساخته شده اند که اغلب بزرگسالان از آن استفاده می کنند.

از این نوع اسکیت ها می‌توانید برای مسیر هایی که احتیاج به سرعت زیاد دارند ، یا زمانی که می خواهید از موانعی که در مسیر شما هستند به طور ماهرانه ای با انجام حرکت پرش عبور کنید و یا بر روی پله حرکت کنید استفاده کنید.

توجه کنید که اگر قصد خرید هر یک از این اسکیت هارا داشتید حتما قبل از خرید، با مشاور یا مربیان با تجربه اسکیت در زمینه خرید اسکیت مشورت کنید و از فروشگاه های معتبر خریداری کنید تا بتوانید اسکیت استاندارد بدست آورید. چرا که بعضی از برند های اسکیت دارای نمونه های تقلبی و فیک می باشد که یک فرد عادی قادر به تشخیص آن با یک اسکیت استاندارد نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
خانه
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من