مقالات آموزشی

آیا اسکیت قابلیت تغییر سایز دارد؟

آیا اسکیت رو میشه تغییر سایز داد؟اسکیت طهرانی

آیا اسکیت قابلیت تغییر سایز دارد؟

بسیاری از افرادی که از سنین کودکی در رشته اسکیت فعالیت می کنند  پس از گذشت مدت زمانی متوجه تغییر سایز اسکیت و کوچک شدن آن می‌ شوند که علت آن نیز بزرگتر شدن کودک و در نتیجه کوچک شدن اسکیت برای او می باشد.

کوچک شدن اسکیت یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید اما چه راهکاری را میتوان انجام داد تا نیازی به هزینه کردن مجدد برای اسکیت نداشته باشیم؟

باید توجه کنید که برای شروع فعالیت در هر رشته ورزشی نیاز به تهیه وسایل ورزشی مخصوص و مناسب همان رشته را دارید و هرچه این تناسب بیشتر باشد شما عملکرد مناسب تری می توانید داشته باشید. اسکیت نیز از این قاعده مستثنا نیست و هرچه این محصول از نظر جنس و کیفیت، راحتی بیشتری برای شما داشته باشد از عملکرد بهتری نیز برخوردار می شوید.

اسکیت های آموزشی و حرفه‌ای با توجه به سبک و رشته های موجود، از انواع و برند های مختلفی برخوردار می باشند که هر فرد با توجه به سلیقه و شرایط موجود هر کدام از نمونه های آن را انتخاب میکند اما باید توجه کنید که نکات قابل توجهی در خرید اسکیت وجود دارد که هر فرد مبتدی و ناآشنا از آن اطلاعی ندارد پس حتما قبل از خرید اسکیت از یک فرد متخصص کمک بگیرید تا انتخابی صحیح داشته باشید.

 

یکی از نکاتی که در خرید اسکیت آموزشی و حرفه ای برای کودکان و بزرگسالان باید به آن توجه کرد سایز بندی اسکیت می باشد. در ابتدا باید بدانید که اسکیت در دو نوع ساخته می شود اسکیت های سایز ثابت و اسکیت های سایز متغیر که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

 

انواع اسکیت ها 

  • اسکیت های سایز ثابت

آیا میشود از اسکیت رو تغییر سایز داد؟

این نوع از کفش اسکیت ها اندازه ثابتی دارند و همانطور که از نام آن پیداست قابلیت تغییر سایز ندارد و به صورت تک سایز برای استفاده ارائه می شود. این نوع اسکیت ها دارای یک سایز بندی هستند که بیشتر مناسب برای  نوجوانان تا بزرگسالانی که سن رشد آنان گذشته و دیگر نیازی به تغییر سایز اسکیت ندارند می باشد. به طور مثال اسکیت هایی که از برند فلایینگ ایگل هستند بیشتر از نوع اسکیت های سایز ثابت می باشند.

درست مانند کفش!! برای خرید این نوع اسکیت ها توجه ویژه ای لازم است زیرا اگر سایز این اسکیت برای پای شما کوچک باشد دیگر نمی توان آن را بزرگ‌تر کرد و اگر اندازه آن مقداری بزرگ باشد تنها می‌توان با گذاشتن کفی درون اسکیت، مقداری از بزرگی آن جلوگیری کرد اما اگر این اندازه بزرگتر از حد معمول باشد دیگر قابلیت کوچکتر شدن ندارد و برای تغییر دادن اندازه آن، باید اسکیت را تعویض کرد.

 

نکته مهم در هنگام خرید اسکیت سایز ثابت

زمانی که شما قصد خرید اسکیتی که قابل تغییر سایز نیست دارید پس حتما باید توجه کنید که برای خرید اسکیت سایز ثابت مانند خرید کفش، حداقل اندازه یک انگشت درون آن فضا وجود داشته باشد و نوک انگشت پا نباید با بدنه اسکیت برخورد کند زیرا این مورد احتمال کوچک بودن اسکیت برای شما بالا میبرد. همچنین نباید این اندازه، مقدار زیادی بزرگ باشد زیرا پای شما درون آن حرکت کرده و تعادل کافی در هنگام حرکت برخوردار نمی باشید.

سایز بندی اسکیت چگونه است؟

کسانی که مدت زمان زیادی در رشته اسکیت فعالیت دارند بیشتر تمایل به خرید اسکیت های سایز ثابت دارند زیرا تعادل و راحتی بیشتری برای آنان ایجاد می کند. همچنین این نوع اسکیت ها مانند اسکیت های آموزشی می تواند از جنس هارد و یا سافت ساخته شده باشد که انتخاب یکی از اینها بستگی به سلیقه شخصی فرد اسکیت سوار دارد.

اسکیت های سایز ثابت قابلیت تغییر فریم و همچنین تغییر اندازه چرخ ها را نیز دارند و شما می توانید از فریم های سه چرخ یا چهار چرخ استفاده کنید  که بر روی هر کدام از آنها می توان چرخ های کوچکتر یا بزرگتر قرار داد که جوانان و بزرگسالان بیشتر تمایل به استفاده از چرخ های بزرگ تر دارند.

 

  • اسکیت های سایز متغیر

تغییر سایز برای اسکیت کودکان

این نوع اسکیت ها بیشتر از نوع آموزشی و بچه گانه هستند که قابلیت تغییر سایز دارند. کسانی که قصد خرید این دسته از محصولات را دارند دیگر نیازی به نگرانی برای کوچک یا بزرگ بودن و تغییر سایز اسکیت ندارند، زیرا این نوع اسکیت ها اکثراً تا 3 الی 4 سایز قابل کوچک و بزرگتر شدن می باشند و به راحتی می توان تا چند سال از آن استفاده کرد.

برای خرید این نوع از اسکیت ها باید توجه کنید که حتما سایز پای کودک را انتخاب کنید تا انتخابی صحیح داشته باشید. به طور مثال اگر سایز پای فرزند شما 32 می باشد  شما باید اسکیتی را خریداری کنید که سایز بندی آن از شماره 32 تا 35 باشد و از خرید اسکیتی که اولین سایز آن کوچکتر از این اندازه است خودداری کنید. به طور مثال اسکیت با سایز 29 تا 32 مناسب برای فرزند شما نیست و پس از گذشت یک سال متوجه کوچک شدن و تغییر سایز اسکیت برای فرزندتان می شوید.

 

همچنین باید توجه کنید که حتماً اسکیتی را خریداری کنید که استاندارد و مناسب باشد و از نمونه های تقلبی و غیر اصل آن خودداری کنید زیرا این احتمال وجود دارد که اگر اسکیت ها استاندارد نباشد در حین حرکت، اندازه آن بزرگتر شده و باعث عدم تعادل کودک بر روی اسکیت و یا آسیب به او شود.

اسکیت های سایز متغیر نیز در دو نوع سافت و هارد عرضه شده اند که هر فرد با توجه به سلیقه و شرایط موجود میتواند یکی از این محصولات را انتخاب نماید.

 

چگونه سایز اسکیت را تغییر دهیم؟

چگونه سایز اسکیت رو تغییر دهیم؟

اسکیت هایی که قابلیت تغییر سایز دارند به طور استاندارد طراحی و ساخته شده اند و با روش هایی می توان سایز آن را تغییر داد که در ادامه برای شما توضیح میدهیم:

بر روی بوت بسیاری از اسکیت های سایز متغیر وسیله ای شبیه به دکمه قرار داده شده است که با فشار دادن آن به سمت داخل می توان دو طرف اسکیت را با دست گرفته و آن را به سمت مخالف همدیگر حرکت دهید تا سایز اسکیت بزرگتر شود همچنین برای کوچکتر شدن سایز آن نیز میتوان دو طرف اسکیت را به سمت همدیگر فشار داد تا سایز آن کوچکتر و مناسب برای استفاده شود.

همانطور که گفتیم اسکیت های سایز ثابت قابلیت تغییر سایز ندارند و کسانی که با مشکل کوچک بودن این نوع اسکیت ها مواجه می شوند سعی در تغییراتی در اسکیت می کنند. به طور مثال آستر یا جوراب اسکیت را تعویض کرده و از نمونه های نازک‌تر آن استفاده می کنند که این مورد کیفیت و ایمنی اسکیت را پایین‌تر آورده و باعث آسیب به پا در اثر برخورد مستقیم پا، با بدنه اسکیت میشود.

 

مطالب مرتبط:

آیا باید لوازم ایمنی اسکیت بخریم؟

آیا اسکیت برای کودکان چاق مناسب است؟

اسکیت جدید بخریم یا چرخ ها را عوض کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *