مقالات آموزشی

بهترین سن برای آموزش اسکیت

سن مناسب آموزش اسکیت

سن مناسب  برای آموزش اسکیت یکی از سوالات پرتکرار است که ترجیج دادیم در این مقاله برای شما توضیحاتی را ارائه بدهیم.اسکیت یک ورزش پر هیجان است و ممکن است از کودک تا بزرگسال را به خود جذب کند. برای پدر و مادر ها این سؤال پیش می آید که:

 

سن مناسب آموزش اسکیت چه زمانی است؟

پاسخ قطعی در این مورد نمیتوان داد، آنچه که باعث تمایز می‌شود سطح آموزش‌پذیری است. گاهی ممکن است کودکی از 3 سالگی اسکیت سواری را شروع کند اما کودک دیگری تا 6 سالگی هم آمادگی برای این ورزش نداشته باشد.

این مطلب را باید در نظر داشته باشیم که هرچه کودکان از سنین کوچکتر اسکیت را شروع کنند در آینده سطح پیشرفت بیشتری دارند. سن مناسب آموزش اسکیت در شیراز ، 4 یا 5 سالگی است. چون در این سن استخوان بندی کودکان تا حدودی شکل گرفته است و از طرفی هم کودکان از درک مناسبی برای حضور در کلاس های ورزشی و آموزش دیدن برخوردار هستند.

 

صبور باشید

نکته ی مهم این است که سرعت یادگیری و پیشرفت در هر گودکی متفاوت است پس به کودکتان برای انجام دادن صحیح حرکت ها اصرار نکنید. اجازه دهید فرزندتان بدون اضطراب و به صورت صحیح اسکیت بازی را یاد بگیرد.

 

به کودک اعتماد به نفس بدهید

زمین خوردن جزئی از یادگیری اسکیت است و برای هرکسی اتفاق می‌افتد. در زمان تمرین اسکیت، اگر کودک چندین‌بار تعادلش را از دست داد و افتاد، ممکن است، کمی ناامید شود. در چنین شرایطی، باید به او یادآوری کنید که همه‌ی بچه‌ها موقع یادگیری، زمین می‌خورند و این مسئله با تمرین حل می‌شود. حفظ اعتماد به نفس، جزء نکات کلیدی در آموزش اسکیت‌سواری به کودکان است.

 

انتظارتان از کودک، متناسب با سن او باشد

کودکان مبتدی عمدتا موقع اسکیت سواری، زمین می خورند و مدام باید بلند شوند. نیاز هست که کسی کنارشان باشد و به آنها روحیه بدهد تا از یادگیری اصطلاحا زده نشوند.

 

سرعت یادگیری اسکیت

سرعت یادگیری هر مهارتی بستگی به استعداد ذاتی فرد، میزان علاقه و انگیزه و تلاش و تمرین فردی دارد، در نتیجه نمی‌ توان زمان دقیقی مشخص نمود.

اگر کودک به این ورزش علاقه‌مند باشد و تمرین کند، می تواند با سرعت خوبی حرکات و مهارت ها را فرا بگیرد.

اسکیت ورزشی است که محدودیت سنی برای آن وجود ندارد و تا زمانی که توان و انگیزه ی کافی داشته باشید میتوانید این رشته ی ورزشی را دنبال کنید.

به طور کلی اگر بخواهیم به یک جمع بندی برسیم باید بگوییم:

سن مناسب آموزش اسکیت زمانی است که کودک برای شروع این ورزش جذاب، آمادگی جسمی و روانی کافی داشته باشد!! پس هرگز برای شروع عجله نکنید!!

 

مطالب مرتبط 

اسکیت جدید بخریم یا چرخ ها را عوض کنیم؟

بهترین مارک اسکیت در ایران کدام است؟

راهنمای خرید اسکیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *