مقالات آموزشی

تفاوت اسکیت استاندارد با غیر استاندارد

تفاوت اسکیت استاندارد با غیراستاندارد

تفاوت اسکیت استاندارد با غیر استاندارد چیست؟ اسکیت یک رشته ورزشی جذاب است که با وجود داشتن اسکیت مناسب، ورزشکار علاقه بیشتری به آموزش اسکیت نشان میدهد. اما اگر اسکیت مناسب نباشد پس از گذشت مدتی دلزده شده و دیگر تمایل به ادامه آن ندارد. و ممکن است به خاطر یک خرید اشتباه به کلی این ورزش را کنار بگذارید. پس برای اینکه با مشکل مواجه نشوید حتما برای خرید اسکیت دقت لازم را داشته باشید.در ادامه برای شما تفاوت این دو اسکیت را توضیح میدهیم تا بهتر نسبت به آن اطلاع داشته باشید.

 

بدنه اسکیت غیر استاندارد و استاندارد

بدنه اسکیت غیر استاندارد از مواد ساخته شده بسیار ضعیفی ساخته شده حتی وزن یک کودک را تحمل نمیکند اما یک اسکیت استاندارد از موادی با کیفیت قابل قبول ساخته شده که متناسب با جثه ورزشکار، قابلیت تحمل وزن او را دارد. معمولا اسکیت از دو جنس سافت و هارد ساخته می شود که هر دو مورد دارای نمونه های استاندارد و یا تقلبی هستند، اسکیت های سافت معمولا دارای بدنه نرم مانند کفش و اسکیت های هارد دارای بدنه محکم تری هستند اما نکته ای که در این میان حائز اهمیت می باشد این است که، هر اسکیت سافت به معنای نامناسب بودن آن و یا هر اسکیت هارد به معنای باکیفیت بودن آن نیست!

تفاوت اسکیت استاندارد با غیر استاندارد

 

 

بدنه اسکیت غیر استاندارد نرم است و هنگامی که ورزشکار آن را میپوشد در حین تمرین پا در آن کج میشود یا اسکیت به سمت داخل یا خارج خم میشود. اما یک اسکیت استاندارد دارای بدنه مستحم است و زمانی که فرد اسکیت سواری میکند پا درون آن خم نمیشود همچنین اسکیت هم درون پا به سمت داخل و خارج تغییر شکل نمیدهد.

جوراب اسکیت غیر استاندارد و اسکیت استاندارد

جوراب اسکیت نامناسب نازک است و زمانی که در اسکیت قرار میگیرد هیچ حفاظتی پای شما نمیتواند داشته باشد و باعث درد گرفتن پا و یا برخورد پا به بدنه اسکیت و در نهایت زخم شدن پای اسکیت سوار میشود.

اما یک اسکیت خوب دارای جوراب با ضخامتی متعادل اسکیت و زمانی که اسکیت سوار اسکیت را میپوشد فشار و آسیبی به پای او وارد نمیشود. درون جوراب استاندارد از ابر تشکیل شده تا در مواقع استفاده در اسکیت سواری پا اذیت نشود.

تفاوت اسکیت استاندارد با غیر استاندارد

 

جوراب بعضی از اسکیت ها به بدنه اسکیت پرس شده و قابل جدا کردن نیست اما جوراب یک اسکیت استاندارد را میتوان به راحتی از درون اسکیت خارج کرد و میتوان آن را تعویض یا مورد شستشو قرار داد. اما این مورد نسبت به تمام اسکیت ها صادق نیست و بعضی از نمونه های استاتدارد نیز به بدنه اسکیت متصل شده اند.

 

 

 بست های اسکیت 

بست ها یکی از موارد مهم در هر اسکیت محسوب می شوند چرا که اگر کیفیت لازم را نداشته باشند نمیتوان بوسیله آن اسکیت را محکم کرد و پا درون آن حرکت میکند، اسکیت غیر استاندارد فاقد بست یا فیکسور های با کیفیت برای محکم کردن اسکیت در پا است و یا جنس مناسبی ندارد و بعد از چندبار استفاده شکسته می شود اما بدنه یک اسکیت استاندارد دارای بست ریلی با کیفیت مناسب و در بعضی نمونه ها بند و چسب برای محکم کردن اسکیت است.

 

فریم اسکیت

از دیگر موارد تفاوت اسکیت استاندارد با غیر استاندارد فریم آن است. فریم یکی از اجزای تشکیل دهنده و مهم در هر اسکیت است که وزن اسکیت سوار بر روی آن قرار می گیرد پس اگر از کیفیت خوبی بهره نبرده باشد احتمال شکستن و آسیب به ورزشکار وجود دارد، فریم اسکیت غیر استاندارد از جنس پلاستیک فشرده اما بدون کیفیت است که احتمال خم شدن در آن زیاد است، اما فریم اسکیت مناسب از جنس فلزی یا آلومینیومی و یا پلاستیک با مقاومت بالا ساخته شده است و همچنین وزن آن سبک است و باعث تحمل وزن اضافه برای اسکیت سوار نمیشود.

تفاوت اسکیت استاندارد با غیر استاندارد

 

فریم اسکیت های استاندارد معمولا قابل جداسازی هستند و در صورت هرگونه خرابی میتوان آن را فریمی دیگر تعویض کرد، نمونه ای دیگر از اسکیت ها دارای فریم یکپارچه با بدنه اسکیت هستند که قابلیت جداسازی ندارند و باید نسبت به آن دقت کرد زیرا نمیتوان این مورد را به غیراستاندارد بودن تمام این محصولات نسبت داد به طور مثال اسکیت روسز مدل اورلاندو 3 از فریم متصل با بدنه اسکیت ساخته شده که به عنوان یکی از استاندارد ترین اسکیت های موجود در بازار شناخته می شود.

 

  • پیشنهاد ما: قبل از خرید حتما راهنمای خرید اسکیت را مطالعه کنید تا انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

 

 چرخ ها و بلبرینگ

یکی از مواردی که تفاوت اسکیت استاندارد با غیر استاندارد با مشخص میکند چرخ های آن است. چرخ اسکیت غیر استاندارد از جنس شیشه ای است و زمانی که بر روی زمین کشیده میشود سر میخورد چون درجه سختی آن پایین است و یا در حین حرکت صدا میدهد. بلبرینگ اسکیت غیر استاندارد درجه پایین داشته و باعث کم بودن سرعت اسکیت میشود.

اما چرخ های اسکیت استاندارد بسیار روان هستند و ار درجه سختی بالا برخوردارند. که آن را با علامت را A برروی چرخ میتوان مشاهده کرد. بطور مثال 82 A . همچنین بلبرینگ هایی مناسب دارد که با علامت ABEC میتوان آن را مشاهده کرد. به طور مثال: ABEC 7

تفاوت اسکیت استاندارد با غیر استاندارد

 

لوازم ایمنی اسکیت تقلبی و استاندارد

از دیگر موارد تفاوت اسکیت استاندارد با غیر استاندارد لوازم ایمنی آن است. که در اسکیت غیر استاندارد لوازم با کیفیت بسیار ضعیفی قرار داده شده که به راحتی با فشار دست خم می شود و هیچ حفاظتی از شما و یا فرزندتان نمیکند، اما اسکیت استاندارد دارای پکیج لوازم ایمنی با کیفیت بالا ساخته شده که حتی با نگاه ظاهری هم میتوان متوجه این تغییر کیفیت بشوید و می توانید با خیال راحت به تمرین و اسکیت سواری بپردازید، ما در آکادمی اسکیت طهرانی در کنار شما هستیم تا بهترین انتخاب ها با مناسب ترین قیمت های بازار را در اختیار شما عزیزان بگذاریم.

دیدگاهی در مورد “تفاوت اسکیت استاندارد با غیر استاندارد

  1. مليكا گفت:

    بسيار عالى و مفيد بود ممنونم از راهنماييتون 🙏🏼🌹

    1. ویراستار سایت گفت:

      خوشحالیم که راضی بودید. 😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *